Який пластик використовується для 3D-друку?

Перш за все, варто відзначити, що об’ємний друк на принтерах користується великою популярністю. Цей метод використовується в різних сферах нашого життя. Дизайнери і архітектори за допомогою 3D-моделювання можуть залучити більше клієнтів і інвесторів. Готові моделі окремих об’єктів або цілих мікрорайонів з інфраструктурою приманити і допомагають детально розглянути всі нюанси майбутнього житла або комерційних приміщень. У виробництві взуття, ювелірних виробів, одягу та багатьох інших предметів побуту також широко використовується 3D-друк. Більш того, за допомогою цього методу шкіру друкують для пересадки на пошкоджені ділянки. Безсумнівно, майбутнє 3D-друку є найбільш райдужним, і всі найгучніші відкриття, пов’язані з цим методом, ще попереду.

Крім того, по суті, потрібен сам принтер, на якому проводиться моделювання майбутнього об’ємного об’єкта, необхідний матеріал, з якого він буде виготовлений. На цьому етапі необхідно зупинитися більш детально, так як саме від витратного матеріалу залежить якість майбутньої роботи і тривалість її існування. Для професійного використання вам знадобляться якісні дорогі матеріали, в той час як в домашніх умовах можна обмежитися покупкою більш дешевих аналогів.  Однак їх вибір вимагає мінімальних знань з цього питання, тому варто вивчити його більш уважно.

Матеріали, які найчастіше використовуються при друку на 3D-принтері

Будь-який матеріал, незалежно від його виду, продається на звивистих барабанах, які ще називають ниткою. Найбільш поширеними матеріалами в об’ємному друку є:

  • НВАК. Основним інгредієнтом полілактиду є молочна кислота. Він біологічно розкладається, виготовлений з натуральних продуктів (картопляний крохмаль, мостина, кукурудза або целюлоза). Матеріал часто використовується в домашніх умовах, його основними перевагами можна назвати широкий спектр застосування і безпеки. При цьому істотним недолікомолілактиду є крихкість готових виробів.
  • ABS – характеризується високою міцністю, тому широко використовується для виготовлення практичних застосувань. Акрилонітриле бутадієн стирол представлений в широкому спектрі кольорів, причому багато виробників навмисно постачають його без котушок, що трохи знижує кінцеву вартість продукту. До переваг матеріалу можна віднести оптимальне поєднання еластичності і міцності, а до недоліків – нюанси при експлуатації (запах, усадка).
  • HIPS – зазвичай виступає в якості компаньйона ABS, але також може використовуватися самостійно Діапазон відтінків значно поступається попереднім двом варіантам, але поряд з цим існують якості, які відрізняють його від інших матеріалів. Високоміцний полістирол незамінний, якщо необхідно зробити легку, гнучку конструкцію. Завдяки своїй м’якості він легко обробляється, а матова поверхня надає готовому виробу ефект гладкості.

Це лише невелика частина існуючих в даний час матеріалів для 3D-друку.

Як правильно вибрати пластик для роботи на 3D-принтері?

Як для домашнього, так і для професійного використання існують певні критерії, які слід враховувати при виборі матеріалу для моделювання тривимірних об’єктів. Знайомство з ними допоможе уникнути поширених помилок і розчарувань від погано зробленого продукту. Перш за все, ознайомтеся з інструкцією до пристрою друку, так як існують обмеження на сумісність принтерів і витратних матеріалів. Якщо ви переконалися у відповідному матеріалі використовуваної моделі друкарського пристрою, то почніть з характеристик. Різноманітність варіантів дозволяє задовольнити потреби найвибагливіших клієнтів.

Для оптимізації процесу створення об’ємних виробів необхідно прикріпити до екструдерного принтера спеціальні охолоджувачі. Посилена вентиляція допоможе досягти максимальної деталізацію макетів. Після цих кроків слід звернути увагу на діаметр нитки для друку. Переважна більшість пристроїв працюють з нитками діаметром 1,75 мм, але є і варіанти 2 або 3 мм. Ви можете дізнатися цей параметр з інструкції до принтера, що вказує, з яким діаметром ниток він сумісний. Властивості матеріалів різні: вони можуть бути прозорими, матовими, глянцевими, люмінесцентними, металізованими, люмінесцентними і т.д. За допомогою таких витратних матеріалів можна втілити в реальність всі свої ідеї, навіть найкреативніші.

Важливі нюанси для отримання ідеального результату

Трохи цінної інформації для перфекціоністів допоможе уникнути поширених помилок і досягти ідеального результату. Слідкуйте за тим, щоб під час роботи матеріал не виділив токсичних речовин і різкого запаху, інакше доведеться додатково придбати відповідні заходи захисту. Запитайте свого постачальника, наскільки витратний матеріал може витримати УФ-промені. Це важливо, так як початковий гарний зовнішній вигляд готового виробу може швидко зійти нанівець.

Запитайте, чи зменшується матеріал, тому що багато витратних матеріалів грішать з такою особливістю. Тому, якщо визначальним фактором для вас є ідеальна відповідність моделі оригіналу, купувати такий матеріал не варто.

Faq

Скільки метрів в котушку з пластику?

Довжина витратного матеріалу залежить від таких факторів, як тип матеріалу, його товщина і виробник.

Скільки моделей вистачить 1 кг пластику?

Знову ж таки, враховуються індивідуальні нюанси, в тому числі і розмір вироби, а також відсоток поверхневого наповнення. Чим він вищий, тим більше матеріалу буде споживатися.

Як намалювати готовий макет?

Найчастіше для цих цілей використовуються акрилові фарби, фарби алкід і нітро не підходять, так як можуть зіпсувати поверхню або швидко стерти з неї.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]