Усадка ABS пластику

Абс пластик відноситься до ударостійкої і термопластичної смоли. Цей матеріал характеризується міцністю і жорсткістю. Вперше матеріал був запатентований в 1948 році. Абс-пластик є найбільш широко застосовуваним матеріалом для екструзії 3D-друку.

Характеристики матеріалу

Цей матеріал має жовтуватий відтінок, до основних характеристик абс пластику відносяться:

 • щільність від 1,02 до 1,06 г/см3-;
 • міцність і гнучкість;
 • унікальна стійкість матеріалу як до нафти, так і до води, миючих засобів і лугів;
 • температура плавлення нитки починається від 210 до 240;
 • склозаскування відбувається при температурі 60 градусів;
 • стійкість матеріалів до впливу температури досягає до 103, іноді 113 градусів.

Також варто відзначити, що деталі, виготовлені на 3-d принтері з використанням абс-пластику, можна використовувати як при плюсовій температурі до + 90 градусів, так і при мінусовій температурі до -40. Абс-пластик – це задоволення працювати, оскільки його можна обробити. Але матеріал боїться прямих ультрафіолетових променів.

Основні плюси матеріалу і недоліки

До основних переваг матеріалу можна віднести:

 1. Здатність плавити і охолоджувати його, не змінюючи його властивостей.
 2. Високі механічні властивості.
 3. Фарбувати матеріал можна, додавши пігмент.
 4. Абс пластик не боїться нагрівання і тиску.
 5. Можна створювати вироби з кутами 45 градусів без використання опор.
 6. Матеріал обробляється просто і легко.
 7. Має відмінну адгезію з акриловими фарбами.
 8. Вартість матеріалу прийнятна і доступна як для власника, так і для замовника.

До недоліків можна віднести:

 • нееколінність продукції;
 • гігроскопічність і можливість проникнення вологи в пори, тому перед застосуванням необхідно просушити нитки;
 • деталь при виготовленні повинна підтримувати стабільну температуру, інакше провокується розшарування матеріалу.

Незважаючи на недоліки, абс-пластик активно використовується в різних сферах діяльності.

Правила друку абс-пластику

Для того щоб створення продукту приносило задоволення і мінімум неприємностей, необхідно дотримуватися простих правил:

 • котушку нитками необхідно зберігати в сухому місці, краще помістити в zip-мішок, щоб волога не проникала в матеріал;
 • для того щоб робота з абс-пластиком не викликала масу питань і дискомфорту, необхідно попрацювати з матеріалом в камері, а також прогріти стіл до 100 градусів;
 • якщо робота виконується з розмірами сопла від 01 до 0,3 мм, швидкість друку повинна варіюватися в межах 40-60 мм / с;
 • видування зазвичай не рекомендується для абс-пластику, але при необхідності його можна використовувати для дрібних деталей або швидкого друку;
 • для того щоб пластик підходив до столу, необхідно встановити правильну відстань звичайним аркушем паперу, нагріти стіл і використовувати спеціальні засоби для адгезії, при створенні великих деталей потрібно використовувати brims.

При створенні виробу необхідно враховувати той факт, що усадка матеріалу після виготовлення може становити 0,7% від загальної площі, при цьому подовження здійснюється на 6%.

Правила роботи з абс-пластиком

Абс пластик є токсичною і біологічно нерозчинною речовиною. Під час виготовлення виробів виділяється яскравий і дуже неприємний запах, що свідчить про нешкідливість матеріалу.

Під час випробувань було доведено, що пари, що виділяються під час виробництва, потрапляють в організм через шкіру або дихальну систему. При незначному контакті змін самопочуття не спостерігається, а при тривалому контакті пари проникають не тільки в клітини шкіри, але і в мозок, тому можуть спровокувати: головні болі, нудоту і блювоту.

З урахуванням негативного впливу парів цього матеріалу рекомендується використовувати витяжки, а також забезпечити достатню вентиляцію приміщення, в якому будуть проводитися роботи.

Також варто врахувати той факт, що абс-пластик вимагає постійного підтримання температури – це особливість роботи з матеріалом, тому не варто вдаватися до кустарних умов, але потрібно створити закриту камеру для друку, так як інші способи підтримки температури не є безпечними і можуть стати причиною пожежі або виходу з ладу обладнання через перегрів.

Правила 3d-друку, а також особливості роботи з матеріалом

Для того щоб отримати якісний продукт з детальним зображенням, необхідно дотримуватися всіх правил і рекомендацій, які дають фахівці.

Сушіння матеріалу

Нитки, що використовуються при виготовленні, гігроскопічні, тому їх необхідно зберігати в упаковці. Для того щоб видалити вологу, можна висушити нитку в спеціалізованих сушарках.

Нагріта форма

Для того щоб мати надійну адгезію першого шару, а також не від’єднуватися, необхідно використовувати скляний нагрів до 90 градусів. Рекомендується використовувати матове скло.

Поліграфічний матеріал без підігріву

Для проведення робіт на холодному столі необхідно змастити його спеціальною підвіскою АБС або ацетону.

Швидкість друку

Параметри індивідуальні для матеріалів кожного виробника, їх об’єднує тільки одне: чим нижче швидкість друку, тим кращою буде якість створеного виробу.

Охолодження

Ця функція для абс-пластику не потрібна, тому перед роботами її необхідно вимкнути.

Обробка пластику

Якщо після виготовлення і усадки виріб відповідає заявленим параметрам і обсягам, можна приступати до безпосередньої обробки пластику.

Постобробка – це найбільш копітка робота, яка вимагає великих зусиль, часу і досвіду. Вартість постобробки може займати 27% від загальної вартості товару.

Усунення підтримки

Якщо виготовляються вироби, які мають кут нахилу від 45 до 70 градусів, то їх моделювання відбувається за допомогою опор – опорних конструкцій, які допомагають зміцнити форму до тих пір, поки вона не затвердіє. Опора може виконуватися як з пластику, так і з додаткових матеріалів. Вибір залежить від марки використовуваного обладнання.

Щоб зняти опорні елементи, майстер повинен озброїтися плоскогубцями або ножем. Ця робота вимагає копіткості і уважності, а також обережності, так як при різкому русі можна прибрати неправильний елемент.

Розчинні опорні елементи можна використовувати у воді.

В якості розчинного матеріалу можна використовувати:

 • лімонен;
 • зопропіловий спирт;
 • суміш перерахованих вище речовин в співвідношенні 1: 1.

Виробники не рекомендують мити абс-пластик в посудомийній машині.

Хімічне полірування

Для того щоб швидко і ефективно згладити абс-пластик, можна використовувати ацетон. Для цього потрібно підготувати пластикову ємність і покрити її поверхню серветками. Ацетон потрібно насипати невеликою кількістю, щоб його можна було вбирати в нижній шар серветки. Можна зробити пліт з фольги або просто накрити ним дно, а потім помістити виготовлену деталь всередину ємності на кілька годин. У момент полірування необхідно щільно накрити кришку ємності.

Через необхідну кількість часу слід витягнути готовий виріб і залишити його висохнути на кілька хвилин, щоб залишкові пари випарувалися з його поверхні. Потрібно отримати деталь в рукавичках, щоб не нашкодити шкірі рук, а також на фользі, щоб не змінити цілісність фігури.

Дотик повинен бути ніжним і обережним, щоб не створити дефект на поверхні.

Щоб не знижувати якість і міцність матеріалу, необхідно визначити найбільш сприятливу тривалість пошуку продуктів в парах ацетону за допомогою експериментів.

Механічне шліфування деталі

Якщо використовувати унікальні технології FDM / FFF при створенні абс пластику будь-якого виробу, то слід зазначити, що вироби будуть мати лінії шарів, які будуть виділятися. Для того щоб видалити шари із зовнішньої частини виробу, використовуйте наждачний папір з різними розмірами зерна.

Необхідно проводити шліфування наждачним папером ретельними рухами без зайвого тиску, щоб не пошкодити деталь або випадково видалити потрібну частину складу.

Під час роботи необхідно надіти маску або респіратор, щоб не допустити потрапляння в дихальні шляхи дрібних частин продукту.

Аглютинація

Якщо замовлена деталь має значні розміри, вона ділиться на деталі, а після виготовлення склеюється разом з ацетоном, а точніше зварюється. Для того щоб зробити склеювання, необхідно очистити поверхню, видалити пил і нанести ацетон. Після цього необхідно тримати дві частини до тих пір, поки ацетон не випарується самостійно. Чим більше площа суглоба, тим сильніше фіксується структурна деталь.

Варто відзначити, що ацетон не впливає на колір деталі.

Забарвлення

Для того щоб пофарбувати готові вироби з абс-пластику, необхідно вдатися до допомоги акрилових фарб, які показали кращу адгезію до цього матеріалу. Щоб використовувати інші види фарб, слід зашкрюдити деталь акриловою грунтовкою. Для рівномірного нанесення краще використовувати аерозоль або балончик.

Монтаж металевих деталей

Для того щоб встановити будь-які деталі в момент проектування, необхідно передбачити для них розетки потрібного діаметру.

Оптимальні параметри друку

Для того щоб з’ясувати найбільш ідеальні параметри для виготовлення абс пластику в 3-d принтері, ми провели кілька експериментів, де змінили температуру плавлення, об’єм сопла, а також швидкість друку.

Найбільш якісна і поступлива частина була отримана з наступними параметрами:

 1. Температура першого шару становить 235 градусів.
 2. Температура наступних шарів становить 230 градусів.
 3. Співвідношення кормів – 0,85.
 4. Температура скляного столу становить 110 градусів.
 5. Температура столу при безпосередньому експлуатації 105;
 6. Адгезія проводилася за допомогою ацетону.
 7. Висота шару – 0,2 мм.
 8. Насадка – 0,3 мм.
 9. Швидкість друку – 45 мм/с.

Завдяки перерахованим вище параметрам виходить деталь з ідеально рівною поверхнею. Для того щоб знайти свій ідеальний варіант, потрібно провести експерименти і отримати ідеальні показання для конкретного обладнання.

Варто відзначити, що при налаштуванні різних режимів необхідно враховувати усадку матеріалу, яка може коливатися при перепаді температури від 0,4 до 0,8%.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]