Як використовувати 3D-друк для архітекторів?

В останні роки в нашій країні спостерігається активний розвиток дизайн-індустрії. Нові особливості дозволяють втілити в реальність цікаві і незвичайні ідеї творчих фахівців. При цьому ви можете значно спростити свою роботу і справити остаточне враження на замовника за допомогою такої технології, як 3D-друк. Цей метод активно використовується як великими будівельними компаніями, так і малими архітектурно-дизайнерськими студіями. Щоб зрозуміти причину такої популярності, варто докладніше зупинитися на визначенні поняття 3D-друку.

Принцип 3D-моделювання полягає в створенні тривимірної моделі будь-якого об’єкта, в результаті виходить візуальне тривимірне зображення архітектурної будівлі зовні або всередині. Важливо використовувати якісний 3D-принтер з високою роздільною здатністю, з його допомогою можна створювати макети з великою кількістю деталей. Дешевизна і доступність методу дозволяє створювати недорогі моделі тривимірної архітектури в тестовому режимі, щоб знайти оптимальну концепцію створення архітектурного об’єкта. Принтер можна використовувати для друку будь-якої кількості копій. Дизайнер матиме потужний інструмент для залучення клієнта, який зможе побачити майбутню структуру в повній славі максимально детально. Причому і архітектор, і дизайнер можуть самостійно коригувати рентабельність попереднього планування. Використання такого ж кольору пластику для друку допомагає мінімізувати виробничі витрати.

3D-друк – це потужний інструмент, який допоможе дизайнеру або архітектору

Виробництво архітектурних моделей є основною роботою будь-якої дизайнерської або архітектурної компанії, а також дизайн-студії. Якість виготовлення майбутнього проекту безпосередньо залежить від інтересу клієнтів, а можливо і інвесторів. Зробити макет по-старому занадто довго, трудомістко і невиправдано дорого. Технологія 3D-друку дозволяє домогтися не тільки скорочення часу роботи, але і поліпшити якість, максимально наблизити її до початкової ідеї. Що дуже важливо, так це те, що основна симуляція відбувається на комп’ютері. Для цього використовуються сучасні програмні засоби 3D-моделювання.

Важливо вибирати 3D-принтери з певними функціями:

  • Висока роздільна здатність друку потрібна для свердління в моделях.
  • широкий асортимент матеріалів для 3D-моделювання з різними властивостями і текстурами;
  • багатобарвний 3D-друк (іноді забарвлення виконується під час постобробки).

Кожен архітектор або дизайнер вибирає найбільш оптимальний варіант для 3D-принтера. Наприклад, наявність технології PolyJet в пристрої дозволяє створювати моделі будівель та інших архітектурних об’єктів на місці. Якщо конструкція принтера передбачає друк на основі смоли, то підсумкова робота також буде відрізнятися чіткими формами і добре продуманими деталями. Багатьох цікавить питання вартості 3D-моделювання. Це питання вирішується індивідуально, так як на кінцеву ціну впливає безліч факторів.

Які складові ціни макетів 3D-друку?

Незважаючи на наявність у багатьох конструкторських бюро власного обладнання, що дозволяє виконувати якісний 3D-друк макетів, багато фахівців користуються послугами архітектурних модельних компаній. При цьому цінник послуг буде залежати від наступних особливостей:

  • габаритні готові моделі: чим вони більші, тим більше обсяг матеріалу, необхідного для їх виготовлення, відповідно, і збільшується вартість робіт,
  • складність 3D-макета: якщо доведеться виконати модель з невеликою кількістю деталей, її вартість буде низькою, але в тому випадку, коли доведеться виконати складну архітектурну форму з безліччю дрібних складових, доведеться заплатити набагато більше;
  • якість використовуваних витратних матеріалів: є бюджетні витратні матеріали з низькими якісними характеристиками, є альтернатива – використовувати дорогі матеріали, які відрізняються особливою структурою і властивостями.

Найпопулярнішими матеріалами для друку на 3D-принтері є високоякісні нитки ABS, поліамідні, сірі, прозорі смоли і гранульований порошок

Як вибрати 3D-принтер для друку архітектурних макетів?

На ринку можна знайти велику кількість різного обладнання даного типу для професійного використання. Для того щоб покупка була раціональною, варто врахувати деякі нюанси. Переконайтеся, що пристрій сумісний з різними типами матеріалів, перевірте, яке програмне забезпечення інстальовано, перевірте, чи може принтер відтворювати дрібні деталі. Від характеристик друкарського пристрою безпосередньо залежить його вартість, не варто брати занадто дорогу модель, якщо ви не плануєте використовувати всі її можливості.

Встановіть одну зі спеціалізованих архітектурних програм, сумісних з функцією 3D-друку, і ви отримаєте можливість збільшити свої доходи. Клієнти отримають повну картину об’єкта, і ви зможете наочно продемонструвати всі переваги свого творіння.

Faq

Який об’єкт можна відтворити за допомогою 3D-друку?

Абсолютно будь-яка, починаючи від простої конструкції з мінімумом деталей, закінчуючи моделлю мікрорайону або котеджного селища з повною інфраструктурою (дерева, пішохідні зони, освітлення і т.д.).

Який принтер підходить для архітектурного моделювання?

Практично будь-який, важливо враховувати його сумісність з різними витратними матеріалами і технічними характеристиками.

Навіщо довірити 3D-моделювання професіоналам?

У фірмах, які займаються 3D-друком архітектурних моделей, є якісне обладнання і фахівці, навчені працювати над ним. Тому результат завжди ідеальний. Easy3Dprint – це вибір тих, хто очікує кращого.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]