Як створити три моделі D?

Таке поняття, як 3D-друк, з’явилося в кінці 80-х років минулого століття. У класах геометрії в школі нам всім говорили, що нам потрібно додати дані про висоту квадрата, щоб ми могли отримати тривимірний куб, тому що стандартні дані ширини і довжини дозволяють нам працювати виключно з двовимірним простором. Саме висота задає значення для майбутньої тривимірної моделі. Тому, якщо ви бачите будь-яку скульптуру, то це вже 3D-модель, а скульптури з’явилися як вид мистецтва на зорі людської історії. Архітектори пізніше стали використовувати таку концепцію, як планування, за допомогою якого можна точніше представити нову будівлю.

Створити модель просто з нізвідки неможливо за допомогою 3D-принтера, тому потрібно розуміти, як правильно створити цифрову модель майбутнього виробу. Технологій багато, але кожна з них заснована на багатошаровому і поступовому створенні певного об’єкта. Для готових цифрових моделей використовується слизерна програма, де відбувається наступне покоління коду управління для принтера. Фахівець повинен підібрати необхідні параметри і запустити процес, програма в цей час автоматично записується на знімний носій пам’яті, який вбудований в принтер, після чого починається створення моделі.

Чи можна використовувати макети 3D-друку?

Сьогодні нам не потрібно проектувати макети своїми руками, так як з цим відмінно справляються спеціальні комп’ютерні програми і технології. Спочатку потрібно просто встановити в програмі розрахункові дані, не обов’язково точні. Ця збірка відбувається з нуля з нуля, після чого програми автоматично підлаштовуються під запити користувача. Ця техніка використовується дуже часто, особливо таке 3D-моделювання актуально при створенні комп’ютера тривимірного світу і персонажів. Є й інший спосіб – об’єкт необхідно сфотографувати з різних ракурсів і точок, завантажити наявні дані в програму, яка згодом створює тривимірне зображення потрібного об’єкта або людини. Більше немає необхідності, як і раніше, запасатися картоном і проводити дні поспіль, практикуючи будівництво будівель або квартир. Тепер цю роботу можна виконати в короткі терміни тільки за допомогою комп’ютера і 3D-принтера.

Який пластик використовується для 3D-друку?

Сьогодні виробники пропонують величезний список різних пластмас, які використовуються в 3D-друку. Необхідно визначити деякі параметри, зокрема, яким буде призначення майбутньої моделі, які характеристики принтера, чи підходить саме такий пластик для нього, важливо враховувати і температуру плавлення різних видів пластику, і діаметр нитки. Важливо враховувати параметри жорсткості і подивитися, чи є на принтері спеціальна закрита камера і нагріваний майданчик. Найпоширеніші види пластику:

  • Біорозкладаний пластик або поліактид. Основою такого пластику є молочна кислота. Кукурудза або цукрова тростина використовується для створення цього виду пластику, і вона вже почала вироблятися з целюлози і крохмалю з картоплі. Для виробів, які необхідно довго зберігати, такий пластик не підходить, але підходить для моделей, де важлива точність друку.
  • Пластик ударостійкий, або акрилонітрил бутадієн стирол. Використовується він не тільки в пресі, але часто і в промислових цілях. Якщо об’єкт повинен бути функціональним і довговічним і застосовуватися на практиці, то даний вид пластику стане найкращим рішенням. За ціною він найдоступніший, але не має захисту від сонячних променів, тому через деякий час сонце пожовтіло.
  • Високоміцний полістирол – пластик з категорії м’який. Усадка мінімальна, тому підходить для точних ущільнень з певними параметрами, поверхня м’яка і матова, конструкції легкі. З мінусів є те, що вироби досить крихкі і не стійкі до ультрафіолетового випромінювання. Але цей пластик підійде для створення декорацій для інтер’єру або різного декору для будинку.
  • Сучасним видом пластику є поліетилентерефталат-гліколь. У межах розумності проявляється стійкість до механічних пошкоджень. Конструкція шарів дозволяє виробам ламатися не по шару, а перпендикулярно. Такий пластик зовсім не пахне при створенні моделі, тому підходить для домашнього використання, де немає додаткових витяжок. Точність висока, так як усадка мінімальна. Міцність виробів дуже висока, адже випічка між шарами більш вдала. Вироби тонкостінні і довговічні, виходять досить легкими. Вже цей вид пластику не боїться сонячного світла.

Відносно недавно на ринку з’явився ще один вид пластику, що дозволяє створювати прозорі вироби. Він вже став популярним, оскільки має низький рівень токсичності і майже не стискається, а значить, моделі можуть створюватися за точними параметрами. Такий пластик допомагає створити ефект скла, але для цього необхідно обробити продукт розчинником. Виробники все ж пропонують досить велику кількість різних видів пластику, але необхідно вирішити, який з них підходить для того чи іншого проекту і ідеї.

Faq

Як використовувати 3D-друк для архітекторів?

Раніше архітектори використовували планування, але це ускладнювало роботу, адже клієнти часто змінюють вимоги щодо розміру і розташування приміщення і внутрішніх приміщень. Це часто вимагало дизайну моделі, яка завжди була зроблена з картону. Тепер за допомогою простих комп’ютерних програм це завдання можна вирішити за кілька хвилин.

Чи можна надрукувати форму для лиття?

Якщо у вас є приблизні параметри самого виробу, які слід отримати на виході, то фахівці допоможуть вам створити форму, яку ви в подальшому зможете використовувати для роботи. Але також необхідно визначити різні види пластику, тому потрібно розуміти, наскільки важлива для вас точність, до 1 мм.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]