Абс пластиковий для 3-d принтера

Абс-пластик також може бути позначений як ABS, він створюється на основі акрилонітрилу бутадієнів тіролу. Цей матеріал відноситься до ударостійкості, тому зайняв одне з перших місць в галузі.

Пластикова міцність і застосування

З абс пластику можна створювати предмети і деталі, які мають практичну цінність.

Пластик використовується у всіх сферах:

 • створення спортивного інвентарю;
 • сантехніки;
 • банківські картки;
 • іграшки для дітей;
 • Меблі.

Об’являєний друк використовує абс-нитки в 3-d принтері для осадження шар за шаром з використанням методу FDM/FFF.

Безпека абс пластику

При правильній експлуатації і дотриманні правил створення моделі пластик вважається безпечним. Але є і недоліки. Не можна нагрівати абс пластик, так як при нагріванні виділяються токсичні пари акрилонітрилу. Тому під час виробництва створюються певні умови, які гарантують якісну вентиляцію приміщення і створюється вентиляція або розміщується потужний капот. Також абс-пластик може вступати в реакцію з етанолом, коли вони взаємодіють, виділяється стирол.

Тому не рекомендується використовувати продукти з абс пластику для зберігання гарячої їжі і напоїв, як алкогольних, так і безалкогольних.

Технічні відмінності абс-пластику

Варто пам’ятати, що технічні характеристики матеріалу можуть змінюватися в залежності від використовуваного 3-d принтера, а також його налаштувань.

З метою підвищення продуктивності абс пластику його часто використовують в тандемі з іншими матеріалами, наприклад, полістиролом, який змінює температуру екструзії і робить модель стійкою до певних видів розчинників.

Властивості

Завдяки своїй текстурі і властивостям матеріал може приймати різні полімерні форми. Природний колір матеріалу світло-бежевий.

Також матеріал пластиковий, тому можна створювати складні елементи і кріплення. При необхідності абс можна приклеїти, ацетон відмінно розчиняє матеріал і сприяє надійній адгезії.

Точність

Щоб виріб було точним і досконалим, необхідно нагріти поверхню столу. Потім можна запобігти обгортанню пластику при контакті з поверхнею, на якій здійснюється пряме створення.

Щоб створити ідеальні умови, деякі майстри наносити трохи ацетону на стіл або присипати поверхню лаком для волосся. Також можна використовувати спеціальну плівку для столу або покриття. Для забезпечення фазового стану контакту необхідно нагріти стіл від 105 до 230 градусів. Краще почати експеримент з найнижчою позначкою. Якщо вибрати зазначену температуру нижче, пластик починає лущитися.

Варто пам’ятати, що нагрівання деталі може здійснюватися до 5 см висоти виробу, якщо модель більше, її слід помістити в закриту камеру.

Запах

Під час виготовлення відчувається запах згорілого пластику. Під час покупки потрібно звернути увагу на характеристики ниток, щоб в матеріал не було небезпечних домішок, шкідливих для здоров’я.

Зберігання

Щоб отримати якісний друк, необхідно зберігати пластик в закритій ємності, волога в неї не повинна потрабувати. Так як цей факт може негативно позначитися як на виготовленні, так і на кінцевий результат.

При друку абс пластик може почати буятися і бризкати, а сопло, через яке подається нитка, може засмічуватися. Перед застосуванням пластик можна просушити під теплим потоком повітря або в духовці при температурі 70 градусів.

Також варто відзначити, що температура переходу скла матеріалу починається від 105 градусів, а усадка при охолодженні деталі може здійснюватися на 0,8% від загального розміру.

Переваги матеріалу

До основних переваг абс-пластику відносяться:

 • можливість вибору кольору з широкої палітри;
 • матеріал легко фарбується;
 • відносна вологостійкість;
 • кислотостійкість;
 • стійкість до масла;
 • відносна термостійкість матеріалу, яка залежить від виробника;
 • ударостійкість;
 • високий рівень еластичності;
 • тривалий термін служби при відсутності прямих ультрафіолетових променів;
 • можливість обробки;
 • розумна вартість;
 • високий рівень розчинності матеріалу при використанні ацетону.

Абс пластик має безліч позитивних характеристик, які роблять його популярним і незамінним.

Етапи підготовки до 3-d друку абс-пластику, правила друку

Перш ніж почати безпосередньо створювати моделі, необхідно:

 1. Проводити модернізацію та технічне обслуговування обладнання.
 2. Підготуйте платформи.
 3. Зробіть G-код підготовки або слисів.

Правила друку перед початком безпосередньої роботи

Перед початком роботи вам потрібно:

 • вибрати індивідуальну температуру насадки, а також швидкість нанесення і товщину шару;
 • Температура плавлення для різних видів пластику підбирається виходячи з виробника, але найчастіше вона коливається в межах 115-120 градусів для першого шару і 100-105 градусів для другого шару;
 • швидкість нанесення першого шару повинна бути 10-15 мм / с, чим нижче вибирається швидкість, тим краще виходить модель;
 • щоб уникнути відводків, необхідно горизонтальне нанесення 3 і більше шарів. Продування можна використовувати для дрібних деталей по 15-30 секунд для кожного шару, але краще віддати перевагу рівномірному охолодженню. Також рекомендується виключити протяги біля платформи або створити камеру;
 • скляна платформа повинна бути виконана в матовому варіанті або бути покрита спеціальним абс-покриттям;
 • дме слід використовувати кільце, при цьому один шар не можна продувати, а 2-ва не рекомендується;
 • наступний шар можна наносити після скляного переходу попереднього, різниця шарів повинна становити 5-10 градусів.

Рекомендується використовувати параметр «Brim», що дозволяє міцно тримати виріб на платформі.

Чому абс-пластик популярний?

ABS – це унікальний матеріал, який завоював ринок багато років тому. Він характеризується високою механічною міцністю, а також оптимальною гнучкістю і неймовірною ударною стійкістю.

Абс-нитку можна купити за доступною ціною в будь-якому спеціалізованому магазині. Працювати з ним досить просто і просто.

Використання обладнання

Для того щоб робота виконувалася якісно, краще купити платформу один раз, яка буде нагріватися до потрібної температури. Тоді можна відмовитися від інших видів експериментів з підручними матеріалами.

Що потрібно знати перед покупкою абс пластику?

Перед тим як робити покупки нитки, потрібно звернути увагу не тільки на її ціну, але і на інші важливі параметри, наприклад, на:

 • робоча температура;
 • столове опалення;
 • можливість продувки.

Крім звичайних вимог, необхідно дотримуватися і декількох правил. По-перше, приміщення повинно підтримувати стабільну температуру навколишнього середовища. При зміні показників якість створеної фігури може кардинально змінитися в гіршу сторону.

По-друге, перед використанням агрегату необхідно організувати робоче місце з витяжкою і можливістю стежити за друком з-за екрану, щоб співробітники не вдихали небезпечні і шкідливі випари, що виділяються при плавленні. В якості підставки можна використовувати як оргскла з акрилу, так і загартоване або звичайне скло, головне, щоб воно було матовим.

Платформу слід вибирати на 1 см менше розміру установки.

Контакти та термопари

При створенні конструкції потрібно стежити за тим, щоб температура на екструдері не падала, так як при великому спреді якість створеного макета знижується. На коливання температури можуть впливати:

 • неправильний контакт між екструдером і платформою;
 • неправильна установка термопари або його погано підходять (щоб не втратити градуси, необхідно перемістити термопару ближче до нагрівального блоку, його можна зафіксувати за допомогою стрічки ФУМ);

Регулювання швидкості подачі

Перед початком необхідно відкалібрувати висоту від насадки до столу, в цьому випадку допоможе офісний папір. Рішення наноситься на платформу за допомогою паперу. При відсутності платформи потрібно дати інструменту висохнути, якщо він доступний, можна приступати до роботи. Необхідно створити код куба з заповнюваністю на 100%, також необхідно регулювати швидкість до 30 мм / с, важливо відрегулювати подачу матеріалу на ідеально рівний шар, бажано встигнути до 5 шарів.

Висота першого шару

Щоб створити тестовий продукт без начинки, необхідно спорудити тільки периметр. Швидкість повинна бути 10-15 мм / с. Також потрібно вибрати параметр «країв» і максимальну кількість кілець 10-15, а також температуру до 250. Нитки повинні лежати рівномірно, близько один до одного. При відсутності результату необхідно підбирати оптимальні налаштування.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]