Як клеїти абс пластик

Пластик є одним з найпоширеніших видів матеріалів у світі. Використовується як для харчових, так і для промислових цілей. Варто відзначити, що даний матеріал має безліч переваг і один недолік – крихкість.

Щоб надійно приклеїти абс пластик і створити потрібну жорсткість, необхідно правильно підібрати інструмент, який допоможе швидко і надійно приклеїти матеріал.

Як визначити тип матеріалу?

Для того щоб правильно підібрати клей для будь-якого матеріалу, в тому числі і пластику, необхідно правильно визначити, з чого він складається, щоб обраний клей міг надійно закріпити деталі.

Щоб дізнатися вид пластику, на зворотному зв’язку виробу можна побачити маркування у вигляді трикутного символу, що свідчить про те, що цей матеріал був створений шляхом переробки.  У такий символ можуть бути укладені як цифри, так і скорочення. Завдяки простим позначенням можна швидко визначитися з типом пластику і правильно підібрати клей.

Який пластик можна приклеїти?

Завдяки сучасним технологіям практично все можна приклеїти за допомогою спеціального інструменту, але потрібно дотримуватися правил склеювання, зазначених на упаковці, щоб отримати якісний продукт на виході.

Пластик можна розділити на 3 групи.

 1. Швидке склеювання. До цієї категорії відносяться як полікарбонат, так і ABS пластик, вони виготовляються на основі целюлози, полівінілхлориду або епоксидної смоли
 2. Умовно приклеєний.  До цієї категорії відносяться матеріали, виготовлені на основі пластифікованого полівінілхлориду, поліефірного пластику, пластифікованого полістиролу.
 3. Важко клеїти. Перед склеюванням таких матеріалів слід провести хімічну і фізичну підготовку. Варто виділити такі матеріали, як: ударостійкий полістирол, поліпропілен, поліамід, поліетилен.

Як може допомогти маркування на пластику?

На пластику можна знайти різні маркування.

 1. ПЕТ – з цього матеріалу створюються пакувальні ємності для харчових продуктів.
 2. HDPE – з нього виготовляються пакети.
 3. V (ПВХ) – побутовий матеріал, з якого виготовляють відра, вікна та інші важливі речі.
 4. ЛДСП – це матеріал, з якого виготовляють контейнери для агресивних рідин.
 5. ПП – з цього пластику створюється посуд, здатний витримувати високі температури.
 6. PS – матеріал призначений для зберігання продуктів харчування.

Різновиди клею

Щоб приклеїти абс пластик, необхідно розтопити верхній шар деталі, щоб була якісна адгезія. Для склеювання пластику існує кілька різновидів клею, які є як рідкими, так і реакційними або контактними.

Рідкий клей

Завдяки складу і досить простому застосуванню рідкий клей користується популярністю і попитом. Щоб відновити деталь, досить нанести клей на пошкоджену поверхню і дочекатися, поки вона висохне. Найбільш поширеним є клей ПВА.

Засоби зв’язку

Склеювання відбувається в кілька етапів. Спочатку потрібно нанести виріб на пошкоджені деталі, де розчиняється верхній шар пластика, а потім притиснути деталі, щоб створити єдину цілу конструкцію. Завдяки перемішуванню двох розплавлених деталей виходить надійна конструкція.

Реакційних

Даний вид клею одноступінчастий, при нанесенні верхній шар розчиняється і його затвердіння відбувається так само швидко. Тому всі роботи краще проводити в чотири руки. У деяких варіаціях можна знайти двокомпонентні рішення, але перед використанням їх необхідно змішати.

Гарячий розплав

Даний вид клею простий у використанні, досить помістити палицю в пістолет, нагріти її до потрібної температури плавлення і запечатати пошкодження. При правильному застосуванні можна отримати міцне з’єднання.

Правила якісного і надійного склеювання в домашніх умовах

Для того щоб АБС пластик швидко і надійно злипається, необхідно провести належну підготовчу роботу, а саме:

 • знежирити поверхню ацетоном або іншими засобами;
 • пошкоджені шкірні ділянки;
 • якщо клей потрібно перемішати, то його приготування необхідно зробити перед безпосереднім використанням;
 • необхідно відмовитися від нанесення клею пензлем з натуральних волокон, щоб його частини не залишалися в клею і на деталях;
 • шар клею слід наносити дрібним, щоб він покрив тільки стик і не вивів зі конструкції.

Для того щоб склеювання принесло результат, необхідно правильно визначити маркування пластика і дотримуватися всіх рекомендацій під час відновлення цілісності. Також необхідно строго дотримуватися час висихання.

Якщо на пластику немає розпізнавальних знаків, можна нанести трохи продукту на поверхню матеріалу і подивитися на його реакцію.

Як надійно склеїти?

Для того щоб якість склеювання радувати результат, необхідно:

 • вибрати клей виходячи з типу пластику;
 • необхідно строго дотримуватися правил нанесення клею на матеріал;
 • підготовчі роботи повинні проводитися в обов’язковому порядку.

Рекомендації щодо склеювання пластикових деталей посиленим способом

Якщо неможливо провести склеювання натисканням двох деталей з невеликої площі або з інших причин, то варто вдатися до посиленого виду склеювання.

У цьому варіанті потрібно приклеїти деталі за вищенаведеним методом, а потім створити малюнок з паперу. Товщина і розміри візерунка повинні створюватися виходячи з розмірів деталей. Після загартовування деталь можна підсилити. Для налаштування фігури можна використовувати файл або гравер.

Вихід

Цей матеріал можна швидко і надійно склеїти між собою. Головне дотримуватися всіх правил підготовки і етапів склеювання.

Важливо звернути увагу на маркування пластика на задній частині виробу і маркування клею. Завдяки правильно підібраному тандему склеювання буде проходити за всіма правилами, пластикові деталі будуть надійно закріплені і навчаться красивому виробу.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]