Можливості 3D-друку металом – технології та відмінності

3D-друк металом сьогодні вважається трендом, який поступово набирає обертів у популярності. Металеві моделі відрізняються своїми практичними і естетичними якостями від звичайних пластикових матеріалів. Саме метал вважається ідеальним для великої кількості моделей, мініатюр, різних прототипів, деталей функціонального плану, різноманітних прикрас, а іноді і посуду для домашнього використання. 3D-друк металевих виробів вважається дуже перспективним, так як такі моделі можуть випускатися в серійному виробництві і серійно вироблятися.

Традиційне виготовлення різних деталей з металу не поступається тим, які створені за допомогою 3D-принтера. Якість останнього може бути навіть краще, так як можна уникнути навіть найменшого від’їзду за розміром, що важливо в елементах, які вимагають високої точності. Виробничий процес традиційного плану, як металу, так і пластику, вважається дуже марнотратним, так як відходів набагато більше. Невикористаний і зайвий матеріал в більшості випадків не можна використовувати повторно, що вимагає необхідності розпоряджатися ним, а для цього потрібні як гроші, так і час.

3D-моделювання – нові можливості для економії

Якщо брати в якості зразка виробництво літаків, то в більшості випадків близько 90% металу обрізається при виготовленні деталі, яка потім підлягає утилізації і переробці. Якщо ввести 3D-друк на металі, можна зменшити кількість використовуваної в рази енергії, а відходи зводяться до мінімуму. При цьому деталь, створена таким чином, має набагато більшу точність, вона легша. А зниження ваги безпосередньо впливає на кількість використовуваного палива, що також служить додатковою економією для авіакомпаній.

Домашнє виробництво елементів і деталей

Сьогодні 3D-друк металом можливий навіть в домашніх умовах. Нитки НВАК вважаються ідеальним матеріалом для домашнього виробництва. Звичайні принтери не підходять для металевих виробів, так як їх максимальної температури недостатньо для пом’якшення металу. Поки немає простих домашніх принтерів, які не займають багато місця і не вимагають додаткових охолоджувальних установок, але це цілком можливо в найближчі 10-15 років. Вже є передумови, які дозволяють в майбутньому змішувати пластикові і металеві компоненти або інші матеріали.

Так що для домашнього виробництва сьогодні ми можемо вибрати пластиковий матеріал, який містить певну кількість металевого порошку. ФотоПаста, BestFilament або ColorFab відносяться до цих типів матеріалу. Вони мають досить великий відсоток металевої стружки, що дозволяє виробляти як пластикові, так і досить міцні вироби з імітацією металу. При низьких температурах плавлення такий матеріал все одно буде нагадувати металевий виріб. Тому вони можуть працювати практично на будь-якому 3D-принтері.

Створені таким чином елементи або фігури нічим не поступаються металевим аналогам:

  • містять велику кількість металевої основи;
  • виглядають як створені з металу;
  • досить вагомий;
  • передати тактильні відчуття, які неможливо відрізнити від справжнього металу.

Елементи, створені з таких матеріалів, з часом навіть схильні до корозії, тому відрізнити їх від справжнього металу на перший погляд практично неможливо.

Промислові варіанти 3D-друку

Якщо результат від виробництва вимагає максимальної якості, то необхідно розібратися в промисловому варіанті 3D-друку. Якщо ви працюєте щодня на певній кількості металевих деталей або форм, то вам обов’язково знадобиться спеціальний металевий принтер. Такі агрегати коштують від 100 і більше тисяч доларів – дійсно дорога інвестиція, але в принципі вона легко окупається. Для такого агрегату вже необхідно шукати співробітника, який вміє користуватися як технічним оснащенням, так і програмним забезпеченням машини. Також необхідно з часом полірувати моделі, для цього також потрібен додатковий співробітник.

Сьогодні велика кількість виробників пропонують покупцям різні варіанти:

  • ви можете замовити різноманітні варіанти титанової продукції;
  • якщо ви хочете скопіювати будь-які прикраси, то багато виробників пропонують матеріали з платини і справжнього золота;
  • можна вибрати срібло для ювелірних виробів або створити кухонне начиння;
  • також випускаються різні версії виробів з бронзи, алюмінію, міді, латуні і сталі.

Такі поліграфічні послуги також користуються популярністю у ювелірів, згідно з восковою моделлю, можна замовити відлив необхідних прикрас. Використання 3D-друку з часом заповнить світ, адже це оптимальний варіант, при якому можна домогтися колосальної економії у всьому – як витратах на робочу силу і електроенергію, так і в самому матеріалі виробництва. А використовуючи менше матеріалу, ми отримуємо досить низькі кінцеві ціни, а значить, продукт стає більш доступним для кінцевого споживача.

Чи потрібно 3D-моделювати і друкувати в сучасному світі

На сьогоднішній день вже є деякі галузі, де на потоці налагоджена робота з 3D-виробництвом. Наприклад, 3D-моделювання вже використовується щодня для наступних цілей:

  • Пацієнти стоматологічних клінік і ті, хто використовує зубні імплантати, можуть навіть не усвідомлювати, що їх коронки або вініри були створені завдяки 3D-друку. Це дійсно спрощує роботу хірурга, так як кожен зуб унікальний і повинен підходити конкретному пацієнту. 3D-принтер створює моделі за всіма заданими параметрами, тобто людського фактора у виробництві немає, а значить, ймовірність помилки мінімальна.
  • Ювелірне виробництво – все більше ювелірів відмовляються від стандартних варіантів виробництва, так як для цього потрібна велика кількість матеріалу.

Аерокосмічна промисловість все частіше звертається за допомогою до 3D-друку, так як це можливість полегшити вагу і зменшити кількість споживаного палива в кінцевому результаті.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]