Кольоровий друк на 3D-принтері

Фрази «кольоровий Z-D принтер» і «3d друк» важко когось здивувати, але всього кілька років тому про такий спосіб друку знали лише кілька людей, а розповіді про нього і про можливості пристрою для такого друку викликали масу захоплення і інтересу.

ZD-друк – це унікальний спосіб створення пошарового виготовлення різних об’єктів за формою, кольором і призначенням. За допомогою об’євного принтера можна створити:

 • прості форми;
 • ювелірні вироби;
 • зброя;
 • аерокосмічні частини;
 • моделі органів.

Завдяки своїм унікальним можливостям 3D-друк стає поширеним способом створення тривимірних макетів для роботи або особистого використання.

Навіщо потрібна 3-d печатка?

Спочатку одноколірний 3D-друк використовувався для створення інженерних прототипів і технічних виробів, але в процесі розробки він також використовувався для створення дизайнерських фігурок і макетів, де необхідно було використовувати багатоколірне створення виробів.

Сьогодні 3D-друк активно використовується як в домашніх умовах, так і в промислових умовах для відтворення моделей обладнання, складних систем або для декоративних аксесуарів.

У домашніх умовах використовується різнокольоровий друк, а в промисловому – повнокольоровий.

FDM-друк

Ця технологія дозволяє створити макет, відклавши нитку. Технологія FDM популярна в повсякденному житті завдяки доступній вартості обладнання і низькій ціні витратних матеріалів.

Створення необхідного об’євного макета обумовлено:

 1. Пластикова нитка, яка подається в екструдер і нагрівається.
 2. Коли температура досягається, нитка плавиться, вона проходить через насадку, де подається тонка і еластична нитка, завдяки якій можна створити 3-d зображення.
 3. Нитка укладається шарами і створює необхідну об’єктну модель, заданого розміру.

Технологія FDM популярна серед користувачів завдяки вартості, а також швидкості виготовлення і простоті експлуатації обладнання.

Технологія одноколірного друку

Найбільш затребуваними є одно екструдерні принтери, тобто ті, які можуть створити заданий макет, використовуючи тільки один конкретний колір.  До цього стану можна віднести як переваги, так і недоліки.

Але для домашнього використання принтер ідеально підходить завдяки своїй доступній ціні і невибагливому сервісу. На одно екструдерному принтері можна зробити кольоровий друк, але в цьому випадку необхідно вручну замінити пластик і створити макет за власною ідеєю, контролюючи процес друку.

Для того щоб працювати в багатоколірному друку, необхідно додати паузи в слизер (в спеціальну програму, яка використовує створення моделі і введення параметрів перед друком), щоб встигнути змінити пластикові елементи. На момент паузи друкуюча головка буде видалена з макета, тому можна буде змінювати колір без шкоди для обладнання і майбутньої 3-d картинки.

Завдяки заміні пластика вручну створюються макети, які мають різні кольори, де шари намальовані в різних відтінках. Цей метод у параметрі багатоколірного друку може бути використаний при створенні дво- або триколірного зображення і в тих випадках, коли колір потрібно змінити кілька разів під час друку. В іншому випадку друк займе багато часу і сил, потрібно розрахувати заміну пластика, щоб створений макет не заблокував.

Технологія двоколірного друку

Якщо вам потрібно створити об’євні макети з використанням декількох кольорів, слід придбати двоколірний об’єкільний принтер. У цьому обладнанні відразу встановлюються два кольори в екструдерах, через які подається розплавлений пластик, а перемикання використовуваного кольору відбувається автоматично.

Перший двоколірний принтер був представлений компанією «Macebort», але в представленій моделі виявилися недоліки. Наприклад, необхідно постійно вирівнювати насадки горизонтально, так як при їх установці на різних рівнях одна з них могла чіплятися за створені частини компонування, що провокує відривання макета і створення роботи з нуля.

Після цього були запропоновані більш просунуті моделі обладнання для друку 3-d зображень, в яких насадки знаходилися під кутом або одна неробоча була покрита металевою пластиною, яка не травмувала вже створену компоновку. Завдяки простому рішенню перемикання головок принтера відбувається набагато швидше, а пластик, розплавлений до потрібної температури, не витікає з насадки.

Технологія багатоколірного друку

Багатоколірний друк, як і двоколірний, з’явився завдяки колабораціям і постійному вдосконаленню технологій. Так були створені чотирисолодові принтери, які охолоджуються водою. Але навіть у таких моделях виникають труднощі в поліграфії. Тому було створено унікальне обладнання, яке має можливість друку в трьох кольорах через одну насадку.

Вищевказаний метод використовується для 3-d принтерів з дельта-кінематикою, але поки що цей метод має ряд недоліків:

 • збільшення витрат пластикових заготовок;
 • неможливість рівномірного змішування кольорів, як і попередніх моделей.

Найпопулярнішими пристроями є MMU (Multi Material Unit), які подаються пластиковими заготовками до стандартного екструдера drect, тому виходить створити красиву і грамотно побудовану багатоколірну картину за допомогою монохромного друку. Ця функція можлива завдяки розробці і впровадженню нових технологій Йозефом Прюше, але розробник, на жаль, не зміг скоротити споживання пластику при виготовленні моделі.

Технологія повного друку

3D-принтери, які могли б створювати макети 5 кольорів, стали втрачати популярність, так як технологія просунувся вперед і тепер багато варіацій і відтінків кольору можна використовувати для створення унікального шедевра за допомогою обладнання.

Поєднання технології FDM та струменевого друку

Відомий бренд створив і запропонував світу новинку, в якій зміг поєднувати струменевий друк, а також FDM 3D-друк. Ця техніка XYZ-друк. Він має унікальну формулу друку.

 1. Спочатку створюється шар пористого пластику.
 2. На зовнішньому контурі нанесеного пластику є кольоровий друк.

Ця технологія дозволяє створювати різнокольорові зображення.

Поліджетний друк

Цю технологію можна сплутати з роботою струменевого принтера. Створення прямого компонування обумовлено пошаровим застосуванням рідкого фотополімерного пластику. Після нанесення шару він стає твердим за допомогою ультрафіолетових променів, що робить створену компоновку більш щільною і можливою для використання відразу після створення.

При виготовленні макета можна використовувати пластикові елементи, які можуть бути міцними і еластичними, тому можна створювати міцні і надійні деталі. Для створення і підтримки використовується спеціалізований гель-матеріал, який можна легко видалити водою або вручну.

Представлені сучасні моделі можна придбати з унікальними особливостями, а також з обслуговуванням понад 500 000 кольорів і відтінків.

SDL-друк

Дана технологія заснована на створенні 3D-друку зі звичайних і знайомих аркушів паперу. Для роботи з технологією SDL необхідно, використовуючи звичайний струменевий принтер, роздрукувати контур майбутньої компонування, тобто шар виробу, після того, як надрукований аркуш буде перенесений в 3-d камеру друку, де він безпосередньо приклеюється до попереднього шару, зайву частину паперу знімається за допомогою спеціального леза.

Варто відзначити, що всередині контуру наноситься більша частина клею, ніж зовні, так як всередині вона надійно приклеюється для постійної фіксації, а зовні – тимчасова, поки деталь повністю не виготовлена.

До переваг SDL-друку можна віднести.

 1. Доступна вартість витратних матеріалів.
 2. Друк із високою роздільною здатністю.
 3. Величезна колірна гамма.

Друк CJP

Для того щоб створити макет в даній технології, потрібно використовувати не звичайний пластик, а дрібно розосереджений гіпс. В процесі створення матеріал наноситься шарами, заповнюючи робочу камеру. Кожен новий шар наноситься, а також змочується спеціалізованим в’яжучим, в якому змішуються барвники певних кольорів.

Друк за технологією CJP має ряд переваг, завдяки чому отримав широке застосування при створенні архітектурних макетів і 3-d моделей людей. Переваги варто лістинг:

 1. Висока швидкість друку.
 2. Великий обсяг друкарської камери.
 3. Доступна вартість витратних матеріалів.

Для того щоб створена компоновка відрізнялася міцністю і витривалістю, її додатково накривають клейовим складом. Завдяки унікальним особливостям фігури людей реалістичні і красиві.

Переваги 3-D принтерів

3D-друк набирає популярність, тому купують це обладнання не тільки в професійному, але і для побутових.

До основних переваг 3-d принтера можна віднести:

 1. Швидкість найпростішого. Варто відзначити, що для деяких деталей потрібно витратити кілька тижнів на їх створення, а за допомогою 3-d принтера можна створити деталі і макети всього за кілька годин, використовуючи мінімальний ресурс.
 2. Вартість витратних матеріалів доступна за ціною, тому будь-яке виробництво деталей буде не тільки швидким, але і прибутковим.
 3. Якість продукції залежить в основному не від обраної моделі принтера, а від варіантів, які використовувалися при друку: чим нижче швидкість друку, тим краще виходить. Головне, використовувати нитку високої якості.
 4. Точність копіювання. Цей параметр залежить від принтера та функцій, які ви виберете, а також температурного режиму.
 5. Універсальність. Завдяки принтеру можна створювати заготовки, деталі або моделі для різних сфер людської діяльності.

Вихід

Пропоновані кольорові 3D-принтери можна купити з різними технологіями створення макетів і деталей, для них можна використовувати як пластиковий, так і гіпсовий або навіть звичайний папір.

Сьогодні завдяки простому обладнанню можна створити складну деталь або виріб, яка буде мати привабливий зовнішній вигляд і стане цікавою споживачеві.

Замовити виготовлення 3d-образу або деталі можна в сучасному інтернет-магазині, який пропонує швидку і якісну роботу, а також доступні ціни.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]