Чи можна надрукувати форму для лиття?

Можливості сучасного поліграфічного обладнання дозволяють досягти успіху у виробництві найрізноманітніших речей. Цей метод набирає популярність. Таким чином, можна зробити модель майбутньої будівлі або всього котеджного селища з елементами інфраструктури, зробити зліпок майбутніх прикрас, ортодонтичний дизайн і навіть одяг. За допомогою об’ємного друку легко відтворюється як один робочий прототип, так і ціла серія виробів в необхідній кількості. Для виробів складної конфігурації найкращим варіантом є 3D-друк.

Крім індивідуальних майстер-продуктів, за допомогою 3D-моделювання можна створювати форми для лиття. У порівнянні з традиційним методом виробництва на машинах, процес значно скорочується, одночасно знижуючи витрати на робочу силу. Більш того, за допомогою 3D-друку випускаються вироби складної форми з найдрібнішими деталями, які не можна зробити звичайним способом. Сфера застосування 3D-принтера дуже різноманітна – в ювелірних майстернях, стоматології та ортопедії, в архітектурних конструкторських бюро, навчальних закладах, прототипових центрах і т.д. Навіть в кіноіндустрії цей метод допомагає в короткі терміни зробити необхідний реквізит незвичайної форми.

Як працює процес створення форм для лиття на 3D-принтері?

Традиційно форми для лиття різних деталей виготовляються з металевих сплавів, але за допомогою 3D-друку на принтері можна надрукувати форму з альтернативних матеріалів, які не поступаються за якістю металу. Такі підливні форми призначені для виготовлення дрібномасштабних партій виробів, більш легких і дешевших аналогічних металевих виробів. Процеси створення форм відбуваються послідовно:

  • за допомогою спеціальної програми на комп’ютері створюється проект з виробництва форм для лиття;
  • отримана компоновка сканується в процесі роботи, розраховуються такі параметри, як допуск точності і складність геометрії;
  • отримані дані надходять в центр обробки інформації і готуються до друку;
  • 3D-принтер друкує форму відповідно до параметрів, заданих програмою.

Якість готового виробу і наявність в ньому деформацій будуть залежати від таких факторів, як технічні можливості друкарського пристрою, матеріал і правильність розрахунків. Щоб уникнути появи дефектів, слід довірити таку роботу професіоналам. Вони гарантують створення довідкового продукту з параметрами, що відповідають початковому запиту замовника.

Які методи найчастіше використовуються для виробництва форм на 3D-принтері?

Компанії, що пропонують послуги з виготовлення будь-якої продукції на пристрої тривимірного друку, включаючи форми для лиття, можуть використовувати різні технології:

  • Стандартний друк проводиться шляхом багатошарового осадження матеріалу, дозволяє робити форми з самих різних видів матеріалів. Цей метод характеризується доступною вартістю, коротким проміжок часу для створення деталі і сумісністю з будь-яким термопластиком. При цьому є і недоліки – необхідність постобробки і низька точність деталізації.
  • Високоточний друк допоможе досягти ідеального результату з формами будь-якої конфігурації і дрібними деталями. За допомогою УФ-випромінювання фотополімерні смоли швидко тверднуть, досягається висока адгезія, матриця міцна і довговічна. Відповідно, вартість таких форм буде вище, але термін експлуатації набагато більше, матеріали також використовуються по-різному.

Беручи до уваги майбутній фронт роботи, кожен сам вирішує доцільність і рентабельність використання одного з методів 3D-друку.

Переваги використання 3D-технологій при виробництві прес-форм для лиття

Щоб зробити міцну матрицю з точними параметрами, необхідно враховувати деякі нюанси. Міцність і вага кінцевого продукту залежить як від обраного матеріалу виготовлення, так і від відсотка заповнення форми. Змінюючи ці два показники, можна регулювати вартість друку. Обов’язково враховніть особливість 3D-друку, при якому на нависаючих конструктивних елементах може зберігатися невелика кількість залишків матеріалу. Для того щоб домогтися ідеально рівної поверхні готової деталі, необхідно використовувати друкарський пристрій з функцією постобробки.

Якщо відсоток заповнюваності форми невеликий, його міцність можна збільшити за рахунок збільшення товщини стінок. Виходячи з вищесказаного, варто заявити про те, що 3D-технології, інтегровані в технологічний ланцюжок   ливарного виробництва, надають підприємству реальну вигоду. Для виготовлення жорстких форм кращими матеріалами є Digital ABS і Digital ABS2, силікони ідеально підходять, якщо потрібна гнучка матриця. Вибір матеріалу залежить від поточних потреб. У будь-якому випадку виробництво прес-форм для лиття не займе багато часу і стане раціональним рішенням для виробництва невеликих партій прототипів.

Faq

Які матеріали можна відливти прототипи з форм, виготовлених на 3D-принтері?

Використовуючи матеріали з низькою в’язкістю, можна продовжити термін служби форми для лиття. Підійде поліпропілен, поліетилен, термопластичний еластомер, термополіуретан або поліамід.

Як продовжити термін служби матриці?

Щоб поліпшити подачу матеріалу в готову форму і мінімізувати тиск при виготовленні матриці, варто створити великі канали для видалення повітря.

Як оптимізувати матричний друк на 3D-принтері?

Щоб зберегти матеріал виготовлення і виключити можливість деформації готової форми, необхідно зменшити поперечні зрізи на тих ділянках, які не підтримуються. Крім того, варто додати скосований край, який допоможе легко видалити готову матрицю з форми і додати центрування отворів по її кутах для вирівнювання моделей.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]