Що таке петг пластик

Рубочник пластик вважається виготовленням пластику і називається сополімером, матеріал поєднує в собі унікальні властивості і переваги. Відрізняється:

 • міцність;
 • термостійкість;
 • тривалий термін служби;
 • простота використання.

Варто відзначити, що даний матеріал дозволив створити надійні і міцні деталі, які використовуються в побуті.

Чому слід віддавати перевагу петг пластику?

Якщо порівняти цей пластик з іншими матеріалами, то можна виділити кілька важливих переваг і характеристик.

 1. Злиття шарів набагато краще і міцніше.
 2. Під час експлуатації спостерігається низька усадка тепла, тому готова частина трохи зменшиться в розмірах.
 3. Міцність і довговічність виготовленої фігури зможуть порадувати навіть найвибагливішого замовника.

Які основні відмінності між домашнім улюбленцем і петг пластиком і якому матеріалу віддати перевагу?

PETT – це пластик, створений поліетиленовим глоліттерафта, пластиковою смолою. Цей матеріал використовується повсюдно як при створенні одягу, так і при виготовленні харчових контейнерів і промислових листів. У матеріал упаковано багато харчових продуктів.

Петг є модифікованим варіантом поліетиленового глоліттерафта. Різниця між двома матеріалами полягає тільки в додаваючому при полімеризації другого хвоста гліколю, так що вихід є нерегулярною молекулярною структурою. Пластик вважається чистим і аморфним, а температура переходу скла досягається на рівні 88 градусів.

Чому варто вибрати Petg?

Матеріал petg відрізняється від свого прабатька:

 • довговічність, завдяки тому, що навіть при нагріванні матеріал не стає каламутнім;
 • ударостійкі властивості;
 • ультрафіолетові промені не можуть проникати через матеріал;
 • його можна використовувати в професійній діяльності, він не боїться стерилізації.

Чи вважається матеріал безпечним для їжі?

Petg – це унікальний матеріал, який вважається безпечним у багатьох країнах, але перед використанням і покупкою цього матеріалу слід ознайомитися з рекомендаціями і застереженнями. Вченим доведено, що Петг не шкодить людському організму.

Недоліки і оптимальна швидкість друку

Для того щоб виконати деталь, необхідно нагріти субстрат (приблизно до 80 градусів), виробники вказують температуру. Нагрівання підкладки необхідно для надійної фіксації деталі.

До недоліків можна віднести той факт, що матеріал Petg більш схильний до подряпин.

Для того щоб навчитися працювати з цим матеріалом, потрібно витратити час на навчання і пошук золотої середини.

Якщо ви хочете, щоб надрукована модель була якісно виготовлена, то зберігати нитку потрібно в сухому місці, біля силікатних сумок.

Швидкість і температура друку

Виробники рекомендують для першого друку вибрати температуру 210-220 градусів, а для гарячого кінця варто віддати перевагу температурному режиму від 200 до 230.

Починати роботу з матеріалом необхідно зі швидкістю 15 мм / с, щоб оцінити якість матеріалу, перевірити екструзію і тільки після цього можна збільшити швидкість створення об’єкта або деталі.

Поради щодо налаштування обладнання для роботи з Petg

Фахівці, що працюють з цим видом пластику, дали кілька цінних порад по роботі з ним.

 1. Необхідно експериментувати з налаштуваннями, так як різний пластик поводиться по-різному в спеціально підібраному 3-d принтері. Тому для того, щоб створити якісний і унікальний предмет, доведеться трохи змінити налаштування і знайти свій ідеальний варіант.
 2. Потрібно правильно підготувати стіл. Цей матеріал відрізняється від інших своєю липкою. Тому необхідно підготувати шар, який дозволить надійно закріпити деталь, а після її виготовлення дасть можливість акуратно відокремити її від столу. В якості матеріалу для столу можна використовувати клей-олівець або синю стрічку. Для того щоб відрегулювати зазор між насадкою і столом, потрібно покласти три аркуші паперу.
 3. Правильний вибір температурного режиму. Деякі консультанти рекомендують підвищувати температуру з 220 до 265 градусів, але варто пам’ятати, що гарячий кінець, який має звичайні трубки ПТФЗ, почне танути при температурі 250, що спричинить за собою масу неприємностей і тривале технічне відновлення. Тому важливо через проби і помилки знайти ідеальну температуру, починаючи від мінімально заявленої і підвищуючи її на 5 градусів.
 4. Відступати. Швидкість втягування при холостому ходу повинна становити 25 мм/с, а відстань втягування повинна становити 6-7 мм для екструдерів Bowden і 3-4 мм для Direct.
 5. Вентилятор. Для того щоб цей матеріал якісно створив модель, необхідно відмовитися від видуву. Тільки якщо в створеній моделі багато деталей, а також мостів, то можна включити продування на невеликій швидкості, але важливо стежити за тим, щоб на виробі не з’являються тріщини. Коли вони вперше з’являються, необхідно терміново відключити цю функцію.
 6. Підтримка. Так як адгезія в цьому матеріалі міцна, видалення опор може викликати деякі труднощі. Тому для того, щоб впоратися з цим завданням, необхідно змінити налаштування слизера і поекспериментувати з відстанню між опорою і моделлю. Починати потрібно з 0,1 мм, поступово збільшуючи відстань.
 7. Швидкість. Якщо вибрати занадто швидко, то в результаті можна отримати погану адгезію і кусання в екструдері, а якщо друк занадто повільний, можна зіткнутися з деформацією шарів і клубком ниток. Краще починати роботу з середньої швидкості 50 мм / с для внутрішнього шару, а для зовнішнього на 25 мм / с, а холостого ходу повинно бути 120 мм / с, щоб нитки не утворювалися.

Petg – це унікальний матеріал, який дозволяє створювати надійні і довговічні моделі, головне навчитися правильно поводитися з пристроєм і тоді процес створення буде простим і приємним в естетичному плані і фінансово.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]