Рукописні вк для 3D-принтера

Щоб забезпечити роботу на 3D-принтері, потрібно придбати не тільки обладнання, але і картриджі до нього, які будуть відповідати майбутнім вимогам і побажанням клієнта. Спеціальними нитками не можна купити в звичайному магазині, продажем спеціалізованої продукції займаються компанії, які продають витратні матеріали та інші аксесуари для унікального обладнання.

Різновиди популярних фарб для 3-d принтера

ABS є одним з найпопулярніших і довговічних матеріалів, що використовуються для створення різних об’єктів на 3-d обладнанні. Ця нитка продається у великій колірній гамі, тому створена продукція буде відповідати побажанням клієнта. Вартість цієї сировини досить демократична, але для роботи необхідно придбати опалювальну платформу, встановити якісну вентиляцію і створити закриту камеру.

Цей матеріал характеризується еластичністю і ударостійкістю, а також високим терміном служби. Також витратний матеріал не боїться впливу лугів і миючих засобів, він відмінно вступає в реакцію з ацетоном і бензолом, тому можна створити продукт з декількох частин.

Отримані вироби з абс пластику мають гладкий і красивий блискучий зовнішній вигляд.

НВАК – це унікальний матеріал, за допомогою якого можна працювати без обігріву платформи, а також без корпусу закритого типу. Для того щоб загартувати матеріал, необхідно забезпечити достатню продувку. Варто відзначити, що цей витратний матеріал має доступну вартість і за параметрами не поступається сировині, описаної в цій статті вище.

Цей матеріал екологічно чистий, так як повністю створений з натуральних витратних матеріалів у вигляді кукурудзи і цукрової трости. У промислових масштабах виготовляють пластиковий посуд, який може розкладатися з часом. З сировини також створюються шпильки і хірургічні нитки.

Технологія друку

Залежно від обраної технології друку варто віддати перевагу тому чи іншому матеріалу.

Існує кілька видів технологій:

 1. FDM/FFF – це метод екструзії друку, який здійснюється за допомогою пластикових ниток.
 2. SLA – це технологія, заснована на фотополімерій стереолітографії. Цей матеріал може мати як рідку, так і щільну формулу, він застигає за допомогою спрямованого світлового променя.
 3. SLS – це технологія лазерного спікання металевого порошку.
 4. SLM – лазерні технології плавлення сплавів, які створюються на основі кобальту, титану або хрому, а також алюмінію.

Варто відзначити, що вибір технології друку може змінити спосіб заправки.

Різновиди інших пластикових матеріалів

Сьогодні на ринку існує безліч матеріалів, які відрізняються параметрами, довговічністю і способами роботи з ними.

 1. FLEX – це унікальний за еластичністю і міцним матеріалом, який за фізичними властивостями схожий на силікон.
 2. HIPS – це шокостійкий полістирол, який частіше використовується як підтримка.
 3. ПВА – це пластик, що характеризується розчинністю води і термостійкістю, міцністю на розрив, а також еластичністю при достатній вологості.
 4. ПЕТГ – це матеріал, з якого виготовляються пластикові пляшки і контейнери, основна відмінність сировини – механічна і хімічна стійкість.
 5. RUBBER – гумовий матеріал, пов’язаний з пластиковим полімером, характеризується еластичністю і гнучкістю.
 6. T-GLASE – сировина, що відрізняється низькою температурою і міцністю, а також нагадує загартоване скло.
 7. Нейлон – унікальний матеріал, що характеризується низьким коефіцієнтом тертя, найчастіше використовується в області адитивного виробництва.

Сфера застосування пластику ABS та пластику PLA

Abs призначений для моделювання складних геометричних об’єктів, найчастіше в поєднанні з матеріалом HIPS, який відмінно виконує опорну функцію. За допомогою цього матеріалу можна створювати футляри для обладнання, унікальні запчастини до автомобілів, сувеніри та аксесуари, вироби для зберігання речовин.

Чорнило НВАК. Цей матеріал відрізняється міцністю і еластичністю. Найчастіше використовуються для створення іграшок для дітей, елегантних декоративних елементів, кухонного начиння, контейнерів для їжі.

Перш ніж віддавати перевагу тому чи іншому матеріалу, потрібно звернути увагу на:

 • діаметр різьблення;
 • кольори;
 • характеристики та експлуатаційні можливості чорнила.

Виробники витратних матеріалів для 3-d принтерів

Варто відзначити, що сировину забезпечують кілька компаній, які знаходяться в різних куточках світу і виробляють різні нитки за якістю і характеристиками.

Російські витратні матеріали надходять у продаж відносно недавно, але поступово стали завойувати довіру покупців, так як якість продукції з таких матеріалів відповідає німецькій продукції.

Китайські витратні матеріали – вважаються найпоширенішими і часто купуються, завдяки доступній ціні і великому обсягу виробництва ниток.

Ви також можете знайти сировину, виготовлену в Німеччині, Болгарії та США.

Брендів

Варто відзначити, що ціна не завжди може відповідати бажаним характеристикам. Тому перед покупкою потрібно точно знати, якими характеристиками повинен мати створений продукт і тільки після цього підбирати потрібну сировину.

Найпопулярніші бренди.

 1. Bestfilament – виробник, який створює високоякісні пластикові нитки з великою колірною гамою. Діаметр ниток також можна підбирати виходячи з потреб. Котушки продаються з різною кількістю сировини.
 2. Stratasys – представлені витратні матеріали також пропонуються в широкій колірній палітрі і практично універсальні, так як підходять для роботи практично на всіх принтерах.
 3. Esun – китайський бренд, який надає доступні продукти.

Тип чорнила підбирається виходячи з обладнання, а також продукції, яка буде вироблятися на ньому. Тому дуже важливо ознайомитися з характеристиками матеріалів, їх властивостями і поведінкою після виготовлення продукту, щоб створити якісний продукт, який сподобається клієнту і буде відповідати всім заявленим вимогам.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]