Найбільші 3D принтери у світі та область їх застосування

З кожним роком 3D принтери набирають своєї популярності і застосовуються в найрізноманітніших галузях. Є такі пристрої дуже великих розмірів, що використовуються в різних галузях і допомагають вирішити різні завдання.

Які можливості відкриваються перед людьми завдяки 3D принтерам

Тривимірний принтер є пристроєм, який здатний за допомогою віртуальної моделі надрукувати тривимірний об’єкт. Щоб надрукувати щось на принтері, застосовується тонер, а ось для друку на   3D машині потрібен пластик, різні фотополімери та інші матеріали, серед яких тісто та навіть цемент. В основі технології – шар за шаром вирощувати тверді моделі. Завдяки такій технології можна створювати моделі різноманітної складності.

Друк за допомогою 3D принтера має свої особливості, а саме:

  • насамперед створюється модель майбутнього об’єкта за допомогою комп’ютера;
  • далі спеціальне програмне забезпечення ділить шаблон на велику кількість поперечних шарів;
  • після цього відбувається нарощування матеріалу для отримання потрібного об’єкта.

На сьогоднішній день існує кілька технологій, завдяки яким можна створити тривимірну деталь.

  1. Екструзійний друк. В цьому випадку екструдер впливає на витратний матеріал, нагріваючи його до необхідної температури. Після цього відбувається видавлювання матеріалу через сопло та формується необхідний виріб. Витратні матеріали є різні полімери.
  2. Порошкова. Тут весь процес полягає в тому, що сполучний матеріал наноситься на тонкі лінії порошку, а потім відбувається просочення сполучним матеріалом. Також за допомогою лазера спікаються тонкі шари порошку, а також може спікатися.
  3. Ламінування. Завдяки такому способу отримані вироби мають нижчу вартість порівняно, якщо їх за допомогою інших способів. Як матеріал застосовуються папір і тонкі листки металу, а також пластику.
  4. Фотополімеризація. У цьому випадку для створення готової деталі застосовуються рідкі рідкі фотополімерні смоли, які під вплив ультрафіолету починають тверднути.

Застосовується тривимірний друк у побуті, і з його допомогою можна вирішити такі завдання, як виготовлення ручки, прищіпок, прикраси на ялинку та багато іншого. У медицині для порятунку людських життів 3D принтер також активно та успішно використовується. Існують навіть будівельні принтери, які допомагають зводити цілі будівлі, але зараз такі пристрої мають свої недоліки, але розробники працюють над їх усуненням. У промисловості та ювелірній справі також активно застосовується тривимірний друк на принтері.

Найбільші 3D принтери у світі

Є 3D принтери таких розмірів, що можуть здивувати навіть найдосвідченіших людей, і друкувати на них можна неймовірні предмети.

Cincinnati Incorporated BAAM

На даному пристрої виробляється тривимірний друк автомобілів, серед найпопулярніших користувачів є така компанія, як Local Motors. Дана машина має такі розміри, що вони дозволяють друкувати кузови автомобілів за допомогою термопластику та вуглеволоконними добавками. У робочої камери такого принтера 6 метрів завдовжки.

KamerMaker

Цей принтер створили голландські архітектори, і з його допомогою була мета звести будинок біля каналу в Амстердамі. Величина пристрою така, що його зводитимуть на місці будівництва, і вже після цього приступатимуть до зведення модулів будівлі. Розпочався проект у 2014 році. У планах у творців є створення найбільш вдосконаленої моделі принтера.

D-Shape

З допомогою даного пристрою друкувалися штучні коралові рифи, а подальших планах є бажання друкувати цьому пристрої інопланетну архітектуру.

WASP BigDelta

Створення цього пристрою стало можливим завдяки італійській компанії. Висота принтера 12 метрів, і за його допомогою можна звести об’єкт, висота якого досягатиме 10 метрів. Дана компанія займається дослідженням того, щоб мати можливість друкувати об’єкти із застосуванням натуральних матеріалів, а особливо з глини.

Спецавія

Компанія з Ярославля розробила принтери для використання у будівельній галузі, і на даний момент є 6 моделей. Завдяки найбільшому агрегату можуть зводитися структури розміром 10х11х2,7 м. Друк відбувається за допомогою бетонних сумішей, які спеціально і довго підбирають.

WinSun

Цей агрегат з’явився завдяки китайським фахівцям. З його допомогою було надруковано 3D панелі, за допомогою яких зводився 5-поверховий будинок, а також у Дубаї було створено офісний центр. Зараз власники 3D принтера-гіганта прагнуть отримати велике замовлення на будівництво півтора мільйона будинків у Саудівській Аравії. Габарити пристрою 40х10х6 метрів, а матеріал – цементні суміші із додаванням перероблених відходів.

Sciaky EBAM 300

Цей принтер був розроблений фахівцями з Америки. В основі принтера п’ятиосьова схема, яка передбачає використання електронно-променевого наплавлення металевого прутка. Цей принтер вважається найбільшим для друку металів. Максимально можлива область побудови 6×1, 4×1, 37 м. Завдяки такому пристрої друкуються баки для космічних кораблів.

Найбільший 3D принтер здатний друкувати деталі, розміри яких досягають 210х68х80 см. Такі принтери актуальні для автовиробників, яким необхідно якнайшвидше отримати прототипи великих деталей.

Існує чимало інших великих принтерів, завдяки яким можна виготовляти необхідні об’єкти, і є багато переваг, серед яких можна виділити точність, швидкість, чітку деталізацію і можливість виготовляти складні деталі.

Технологія друку за допомогою 3D принтерів активно поширюється по всьому світу та допомагає реалізовувати найрізноманітніші завдання. Багато людей можуть собі дозволити такий принтер, і за його допомогою вирішувати різні завдання, а надалі такий пристрій може стати ще доступнішим.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]