3д друк деревом – майбутнє вже настало

Сьогодні 3Д друк можливий не тільки такими матеріалами, як пластик, різноманітні смоли або різні види металів. Фахівці невпинно працюють над прогресом у цій сфері, і вже зараз можна замовити варіанти різних виробів із дерева. Дерево – це матеріал, який має безліч естетичних якостей завдяки тому, що це матеріал натурального типу. Найбільші компанії, які займаються виробництвом та просуванням 3Д принтерів, розробляють нові і нові варіанти друку з різних матеріалів. Сьогодні стає популярним варіант з тирсою, цементом, піском, керамікою. Багато принтерів націлені на виробництво матеріалів з кінцевим цементуванням виробів.

Для чого необхідно використовувати дерево в 3Д друку

Дерев’яні вироби, надруковані на 3Д принтері, дають ще більше коло використання, а значить, ринок захоплюється ще більше. Моделі з дерева надруковані на 3Д принтері, дають широкі можливості на ринку збуту. Меблі з дерева, особливо ручного виробництва, дуже популярні серед покупців, а все завдяки тому, що вони мають високі естетичні цінності. Також велика вартість на дерев’яні вироби була обумовлена ​​і цілісністю використаної породи дерева, а також ручною працею дослідного столяра, а не лише через великий попит на ринку.

Багато директорів та засновників компаній з 3Д друку націлюються на ринок меблів, тому ідея з 3Д печаткою по дереву настільки швидко розвивається. Такий варіант бізнесу дуже молодий, а також досить потайливий, тому що за ідею береться можливість використовувати тривимірний друк для створення копій справжніх дизайнерських меблів, щоб зробити її більш доступною серед покупців. Такий виробничий процес допоможе за лічені дні створювати меблі за проектом замовника, тобто за індивідуальним планом, з індивідуальним дизайном. Багато компаній говорять про це, але мало хто хоче відкривати секрети за технологіями, що використовуються.

Позитивні якості та можливості

Не тільки приватні компанії націлені на технології з дерев’яною печаткою, багато виробників, дизайнерів та інженерів також серйозно подумують над можливостями даної методики, адже це дає новий виток у розвитку даного тривимірного друку і суттєво розкриває потенційні можливості. Перший дерев’яний матеріал, або точніше сказати наповнювач, містить близько 40% дерева. Не варто думати, що це дерево у своєму стандартному вигляді, це лише тирса, яка пов’язана між собою полімерним агентом. Волокна дерева використовуються перероблені, тому матеріал можна застосовувати для екструдування та повноцінного плавлення, як і стандартні варіанти звичайного пластику для друку.

Чому надруковані на 3Д принтері дерев’яні меблі не гірші за справжнє дерево:

  • На вигляд користувач не зможе визначити, де натуральне дерево, а де – варіанти, надруковані на 3Д принтері,  – вони виглядають ідентично.
  • Позитивною рисою є те, що створені меблі за допомогою тривимірного друку зовсім не боїться вологи, а значить стійкі до різних деформацій через вплив води, що вже дозволяє використовувати такі меблі в різних країнах з різним кліматом.
  • Тримірні меблі відмінно піддаються будь-яким варіантам фарбування, вони відмінно шліфуються, а нарізка відбувається за таким же принципом, як і у натурального деревного матеріалу.

Для розробників очевидні переваги розвитку тривимірного друку на основі деревного матеріалу. Всього кілька років тому вже велика кількість компаній-розробників запропонували свої варіанти наповнювачів з дерева, вони володіють різними характеристиками, мають свою відсоткову суспензію тирси і підходять для різних технологій.

Різні варіанти матеріалів

Досить багато компаній займається виробництвом нових сумішей для друку дерева.

  • Вже є матеріали у вигляді ниток на котушках, такий варіант складається з 20% деревного матеріалу, решту маси доповнюють цементуючі та полімерні добавки. Такі котушки коштують близько 40 євро за 750 грамів.
  • Китайські виробники не стоять на місці і запропонували новий наповнювач під назвою Поп Вуд. Це матеріал композиційного вигляду, у ньому використано тирсу з тополі, їх попередньо подрібнили повністю до стану пилу. Щоб використати цей матеріал, 3Д принтеру необхідно мати діапазон температур 170-230 градусів. При екструдуванні даний тип матеріалу матиме різні варіанти відтінків коричневого діапазону, все залежатиме від використаної під час виробництва температури. На сьогоднішній день ціна за одну котушку вагою майже в кілограм становить близько 30 євро.
  • Від виробників Стік вже є пропозиції щодо матеріалів для друку з дерева. Вони пропонують матеріал, що складається із пульпи дерева. Розробники говорять про те, що з деревного пилу технологія виробництва дуже складна – це по-перше, а по-друге, подальша обробка таких меблів з матеріалів на основі пилу вимагає дотримання маси нюансів, що також ускладнює виробничий процес. Тому розробники вигадали свій варіант матеріалу, який після створення легко піддається шліфуванню стандартними для столяра інструментами.

Виробники наповнювача Стік вже показали на ринку свої можливості із застосуванням нового матеріалу. Так, деревна пульпа допомогла створити модель об’єкта, яка виглядає так само, як натуральне дерево, але при цьому виробу притаманні всі характеристики, які властиві і звичайному пластику. Такі вироби піддаються поліруванню, фарбуванню, шліфуванню, як і стандартні варіанти дерев’яних виробів, але вони більш стійкі до фізичних впливів. Такий варіант друку вважається екологічнішим, і є всі шанси для того, щоб незабаром трапилася справжня революція у світі тривимірного друку.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]