3D друк гіпс – повнокольоровий 3D друк гіпсом

3D друк – вузькоспрямована послуга, яка є справжньою знахідкою для спеціалістів різних сфер діяльності. Вважається, що це досить дороге задоволення, але воно того варте з багатьох причин. Популярність 3D друку обумовлена ​​тим, що вона застосовується у багатьох напрямках: медицина, архітектура, поліграфія, реклама, сувеніри та багато іншого.

Кожен професіонал і будь-яка людина може втілити у реальність будь-яку ідею. 3D друк гіпсом почала використовуватися ще 6-7 років тому. Саме за допомогою цього матеріалу можна створити різні предмети мистецтва. Єдиний момент – такі моделі потребують статики, і активна експлуатація їм не підходить. Гіпсовий друк – можливість наблизитись до світу творчості, спробуйте самі.

Де застосовується 3D друк гіпсом?

За допомогою гіпсового порошку 3D принтер виготовляє об’ємні моделі. Можна створювати тривимірні повнокольорові постаті. Найчастіше використовуються для продажу у сфері сувенірів.

6 років тому закордонні компанії надали унікальну послугу. Наразі вона доступна в країнах СНД, у тому числі й в Україні. У майбутніх батьків є можливість побачити свого ще не народженого малюка. Такі фігури створюються завдяки результатам УЗД.

За рахунок того, що матеріали мають доступну вартість та швидкість друку досить висока, послуга дуже популярна серед архітекторів.

Сфери, в яких використовується гіпсовий 3D друк:

  • Рекламна діяльність. Повнокольорові 3D фігурки використовуються для представлення політичних програм перед виборами, спортивними змаганнями та музичними концертами відомих виконавців.
  • Сувеніри. Тут можна використовувати фігури для особистих цілей. Наприклад, статуетки нареченого та нареченої на весільну урочистість або фігурку іменинника на День Народження близької людини. Можна виготовити героїв із улюблених мультиків вашої дитини.
  • Архітектура та дизайн. Перед тим, як придбати чи ушляхетнити житло, кожен потенційний покупець хотів би побачити, на що він погоджується. 3D друк гіпсом – чудова можливість подивитися на макет приміщення. Завдяки цій технології проект дійсно виглядатиме реалістично і ще з максимальною кольоропередачею.
  • Мистецтво. Якщо вам сподобався який-небудь музейний експонат або твір образотворчого мистецтва, можна легко повторити будь-яку модель і стати її власником за доступною вартістю. Для тих, хто любить колекціонувати рідкісні та vintage речі, це особливо цінна послуга.

За допомогою гіпсового друку можна легко створювати фігурки людей. Особливою популярністю користуються статуетки знаменитостей.

Наприклад, одна студія уславилася після того, як випустила серію копій відомих людей. Серед них були журналісти, спортсмени та учасники знаменитого шоу «Голос».

Така процедура виконується завдяки скануванню людини, копію якої потрібно виготовити. Це відбувається приблизно 10 хвилин.

3D фігурка – відмінний подарунок для будь-якої людини, яку кожен оцінить точно.

Вироби з гіпсу можна склеювати, свердлити або шліфувати, вони чудово піддаються цим діям. Особливо це необхідно у випадках, коли потрібно довести фігурку до бажаного розміру.

Досить часто гіпсовий друк використовується і в освітніх цілях. Наприклад, у медичних університетах із метою вивчення анатомії. Наочний посібник, як виглядає людський череп.

Якщо гіпсова фігура виготовляється для побутових цілей, важливо знати, що вона дуже практична. Виріб може зруйнуватись практично від будь-яких взаємодій: легко б’ється і не любить вологу. Тому, найкращий варіант – статичне становище. Фігурки з гіпсу підійдуть для будинку  як декор. Наприклад, красива та оригінальна статуетка. За рахунок мінімальної взаємодії вона може прослужити необмежену кількість часу. Найголовніша перевага – гіпс практично не має терміну придатності, на відміну від того ж пластика. Такі фігурки можуть радувати ваше око скільки завгодно.

Особливості 3D виробів із гіпсу

Гіпсові фігури мають один нюанс. Відразу після виготовлення вони дуже тендітні, тому слід бути обережним спочатку. Перед тим, як замовляти виріб, запитайте: «Чи можна транспортувати гіпсову фігуру з одного місця в інше, не пошкодивши при цьому виріб?». Якщо відповідь негативна, то ви ризикуєте тим, що фігура може зламатися вже при її перевезенні в потрібне місце.

Це важливо: якщо виріб має підтримуючу структуру, то це дуже добре. Воно протримається необмежений час. Приклад: куб, у якому кожна грань підтримує іншу.

Якщо фігура підтримуватиме лише її центр, то вона, швидше за все, довго не протримається. Тому, під час друку особливо крихких виробів, деякі його деталі роблять товстіше. Тоді процес транспортування пройде добре.

Рекомендується не друкувати надто химерні поверхні, тому що шари друку будуть добре видно. Такі варіанти виглядають не дуже красиво та акуратно. Якщо вам потрібна готова модель не відразу, а ви плануєте її зібрати після друку, потрібно залишати трохи місця між деталями.

Якщо ви хочете замовити 3D фігуру з гіпсу, але у вас не така можливість, ми розповімо вам невеликий секрет, як можна заощадити. Якщо виготовити порожню деталь, то витрата гіпсового порошку буде значно нижчою, відповідно зменшиться і вартість.

Вироби з гіпсу підходять як декор приміщень, статуеток та фігурок для різних заходів. Для інших цілей вони не підходять. Не піддавайте гіпс контакту з водою і не вживайте з нього їжу, якщо ви вирішили створити 3D тарілку, наприклад.

Щоб виріб, якомога довше прослужив, не нагрівайте його більше 60 градусів, тому що така температура може змінити матеріал. Гіпсові фігури не підходять для перебування на вулиці.

Матеріалізуйте свої ідеї, тепер це можливо завдяки повнокольоровому гіпсовому 3D друку.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]