Фотополімерні смоли для 3D друку

У сучасному світі все більшою популярністю користується 3D друк, адже спектр застосування дуже широкий. За допомогою фотополімерних принтерів вирішуються завдання в різних сферах діяльності, але для отримання найкращого результату необхідно правильно підібрати фотополімерну смолу, видів якої існує чимало.

У яких сферах застосовується  фотополімерний 3D друк

Завдяки 3D друку перед людьми відкриваються нові можливості, і цей процес не найпростіший. Полягає він  в тому, що на комп’ютері створюється тривимірна модель якогось виробу і за певний час можна отримати повноцінний об’єкт, якому було задано конкретні параметри.

У застосування сучасних 3D принтерів є свої переваги:

 • ціна готової продукції виходить нижче за вартістю, ніж за допомогою інших методів;
 • знижується термін виготовлення об’єктів;
 • можна змоделювати об’єкт будь-якої складності та форми;
 • виготовляється продукт із високою точністю;
 • є можливість використовувати різні матеріали.

Завдяки тому, що ціна на 3D принтери знижується, це відкриває нові можливості застосування такого друку.

 1. Швидке прототипування та машинобудування. Щоб створити нову продукцію, в першу чергу необхідно створити прототип. Традиційні методи прототипування дуже трудомісткий і займає багато часу, а ось 3D друк дозволяє все зробити в найкоротші терміни, з мінімальними витратами та високою точністю. Завдяки таким можливостям об’єкт раніше стає доступним широкому загалу споживачів. Такий спосіб друку прототипів допомагає знаходити недоліки та усувати їх.
 2. Дрібносерійне виробництво. Завдяки 3D друку можна спростити роботу в дрібносерійному виробництві, коли потрібно виготовити невелику партію або ексклюзивну продукцію. Такий тип друку допомагає створювати ювелірні прикраси, воскові вироби та ще у багатьох інших галузях. Моделі прикраси створюються швидко, і для цього треба лише спроектувати їх у спеціальній програмі.
 3. Медицина. Великий інтерес викликає застосування тривимірного друку в медицині, адже завдяки розвитку цього напряму можуть бути врятовані людські життя. Стоматологи застосовують 3D друк для того, щоб виготовити коронки та протези за більш короткий термін. Завдяки тривимірному друку можна спроектувати окремі частини людського тіла, всього скелета та інших органів, щоб була можливість вчитися у цій галузі детальніше. Вже були спроби створення окремих органів.
 4. Архітектура. Завдяки тривимірному друку можна створити архітектурний макет будівлі, вулиць та навіть цілого району. І це дає можливість оцінити всі переваги та недоліки проведених змін.
 5. Освіта. 3D-друк допомагає створювати різні наочні посібники, завдяки яким учні можуть отримувати нові знання.
 6. Дизайн та виробництво одягу. Завдяки тривимірному друку дизайнери та модельєри можуть у найкоротші терміни створювати придумані моделі. Надрукований на тривимірному принтері одяг можна побачити лише на високих показах моди та крутих вечірках, але надалі напрямок може отримати ширше застосування.

Види фотополімерних смол для 3D друку

Умовно фотополімерні смоли поділяються на кілька видів: стандартні, інженерні, стоматологічні, а також ювелірні або випалювані.

Стандартні смоли. Цей вид чудово підходить для того, щоб створювати декоративні моделі. Готовий виріб виходить міцним і твердим, але цього не достатньо, щоб отримати функціональний виріб. Такі види смол поділяються на свої підвиди.

Інженерні. Донедавна така смола застосовувалася для виготовлення майстер-моделей або моделей з високою точністю, але на даний момент з матеріалу виготовляються повністю функціональні деталі. Для цього були розроблені фотополімерні смоли, характеристика яких покращена. Є посилені фотополімерні смоли, які мають більш високу термостійкість і більшу ударну міцність. Є гнучкі смоли, які можуть нагадувати силіконові чи гумові вироби.

Стоматологічні смоли. Такий вид застосовується стоматологами на вирішення різних завдань у цій галузі. Широко використовують тривимірний друк у даній галузі, щоб створити макети зубів та ясен. Також спеціалісти виготовляють коронки. Тут також є свої підвиди, які призначені для виконання певних завдань.

Випалювані смоли. Тривимірний друк активно застосовується і в ювелірній справі, і завдяки цьому бажані моделі можна отримати в більш короткий час, ніж виготовляти їх традиційними методами. Саме для цієї галузі були створені смоли, які називаються випалювані. Підвидів також багато, і якщо смоли, які призначені для створення невеликих моделей, але деталізації їх буде на найвищому рівні. Існують моделі, призначені для того, щоб надалі їх застосовувати для лиття в металі.

Особливості роботи з фотополімерними смолами

Є деякі запобіжні заходи при роботі з фотополімерною смолою, а саме:

 • під час роботи варто захищати руки за допомогою рукавичок;
 • перед тим, як застосовувати фотополімер, його необхідно добре перемішати, оскільки деякі компоненти можуть осідати на дно;
 • зберігання необхідно організувати далеко від світла і ємність має бути непрозорою;
 • якщо потрібно з принтера злити залишки смоли, необхідно процідити масу;
 • друк треба здійснювати у приміщенні, яке добре провітрюється;
 • перед застосуванням слід добре ознайомитися з інформацією про продукт, оскільки можуть бути деякі особливості використання.

Завдяки тому, що багато видів фотополімерних смол, тривимірний принтер стає універсальним інструментом, завдяки якому можна виготовити модель будь-якої складності. Завдяки такому виду друку можна скоротити чималий виробничий ланцюжок на підприємстві.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]