Актуальність використання 3D технологій у хірургії

3D моделювання та друк користується все більшою популярністю не лише при друкуванні різноманітних комплектуючих. Можливості тривимірного друку стають необхідністю розробки лікування, зокрема і хірургії. Створення моделей максимально адаптованих під людський організм сприяє максимально швидкому лікуванню.

Використання тривимірного друку актуальне у будь-якому напрямі хірургії, зокрема і стоматології. У такому випадку можна розробляти макети не тільки окремих кісток, але і цілих органів. Популярна також розробка імплантатів, протезів, ортопедичних устілок і багато іншого. Використання 3D друку дозволяє легко підвищити надійність продукції, заощадити час лікарям на підбір макета, покращуючи період адаптації та прискорюючи одужання пацієнта.

Необхідність використання

Щоб досягти успіху під час проведення операції, необхідно провести всебічну підготовку, зокрема під час виборів протеза. Можливості сучасного тривимірного моделювання та друку дозволяє у максимально короткий термін виробляти різноманітні моделі на основі результатів проведеної томографії. Подібний підхід дозволяє скласти кілька сценаріїв проведення операції, щоб заздалегідь продумати, як саме її проводити і які інструменти можуть знадобитися.

Переваги та тонкощі 3D друку в хірургії

До переваг та тонкощів тривимірного моделювання в хірургії варто віднести:

  • чіткість і продуманість дій – лікар отримує модель проблемного органу або кістки, що допомагає йому реалізувати найсміливіші сценарії лікування, а також проведення адаптаційного періоду;
  • відсутність раптовостей в ході самої операції – перед проведенням хірургічного втручання хірург витрачає менше часу і сил на проведення, не здивується при унікальному розташуванні органів, особливому будові кісток та багато іншого. Відповідно, після проведення операції, хворому знадобиться багато часу для реабілітації;
  • економія ресурсів – швидке проведення операції дозволяє економити сили хірурга, а також можливо скоротити фінансові ресурси операційного блоку, аж до енергоресурсів та препаратів.

Компактні 3D принтери не здатні впоратися з поставленим завданням, потрібне спеціалізоване обладнання. Саме з цією метою було створено адитивні центри. Звертаючись до подібних фахівців, достатньо надати дані томографії та КТ, щоб отримати друковані зразки.

Як саме використовується в медицині тривимірне моделювання?

Залежно від необхідності, може реалізовуватися один із наступних напрямків:

  • 3D друк використовується для проведення передопераційних заходів, наприклад, при складних переломах або різноманітних деформацій кісток. У тому числі використовується і порошкова машина для друку, а як основа застосовуються дані, отримані в результаті проведення комп’ютерної томографії. У такому випадку можна отримати модель пошкодженої ділянки або всієї кістки та розробити план операції для максимально точного та оперативного усунення деформації;
  • тривимірний друк також використовує результати томографії виготовлення різних кісткових структур, зокрема і суглобів. Розробка макетів дозволяє чітко провести різноманітні маніпуляції, різні тренування тощо. Це дозволяє підвищити шанси на успішно проведену операцію.

Використання тривимірного друку дозволяє розробляти різноманітні імплантати та шаблони. Також подібний підхід дозволяє чітко пояснити пацієнтові, як саме проходитиме хірургічне втручання та скоротити рівень тривожності до мінімуму.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]