Актуальність та тонкощі використання нейлону в 3D друку

У 3D моделюванні використовується безліч варіантів і один із найбільш привабливих – нейлон. За рахунок своєї зносостійкості, високого коефіцієнта ковзання та поширеності, нейлон може використовуватися як для створення деталей, підшипників, так і інших функціональних вузлів без використання допоміжного мастила.

Поліамід у 3D моделюванні використовується у кількох варіантах, зокрема РА 12 і 11. Серед особливих характеристик варто виділити гігроскопічність, тобто відмінне вбирання вологи. У деяких випадках подібна характеристика актуальна, наприклад, при необхідності подальшого покриття фарбами, у тому числі і аерозольними. Але, при роботі з нейлоном варто пам’ятати і про те, що він може вбирати вологу з повітря безпосередньо в процесі друку, що може призводити до деяких складнощів. Але вирішити це питання можна просто підібравши комфортний спосіб друку. Це може бути MJF, селективне лазерне спікання чи моделювання напрямком.

Особливості та переваги матеріалу

Серед переваг нейлону в 3D друку варто виділити:

 • високий рівень зносостійкості;
 • відмінна еластичність;
 • хороша термостійкість;
 • протистояння різноманітним розчинникам на органічній основі;
 • легко піддаються механічній обробці.

Перед використанням не варто забувати і про особливості використання матеріалу, у тому числі хорошу гігроскопічність та виділення певної кількості токсичних пар у процесі піролізу.

Перед початком друку слід ознайомитися з рекомендованими настройками під час роботи з нейлоном. Рекомендується використовувати такі параметри:

 • температура сопла не менше 220 і не більше 270 градусів;
 • температура стовбура не менше 75 градусів і не більше 90 градусів;
 •  швидкість друку зазвичай становить 40 міліметрів за секунду.

Варто пам’ятати, що нейлон стійкий до втоми, досить термостійкий, стійкий до ударів, гнучкість забезпечується виключно у виробах з тонкими стінками. У цьому можлива помірна деформація.

При використанні на принтері, нейлон трохи схожий на ABS пластик, але існує кілька відмінностей. Серед подібних параметрів – схильність до закручування та подальших деформацій у разі нерівномірного охолодження. Саме тому рекомендується при роботі використовувати платформу, що підігрівається.

У процесі друку шари нейлону відмінно схоплюються між собою, тому можливість розшарування зводиться до мінімуму. Правило є актуальним у тому числі, при друкуванні традиційним способом лиття під тиском. Але варто пам’ятати, що нейлон практично не склеюється між собою, тому виготовлення великогабаритних частин стає проблематичним. Тому деякі майстри вдаються до плавки, надійно скріплюючи між собою поверхні. Після закінчення плавки, нейлон можна фарбувати, у тому числі використовуючи барвники на кислотній основі.

Продумуючи моделі та деталі варто пам’ятати і про те, що нейлон не схоплюється з будь-якими гладкими поверхнями, наприклад, склом. Саме тому перед початком роботи варто використати різноманітні підкладки, у тому числі із деревини. У деяких випадках допускається використання малярського скотчу.

Щоб скоротити гігроскопічність, рекомендується безпосередньо перед печаткою проводити додаткове просушування ниток. В іншому випадку можна зіткнутися з виділенням водяної пари із сопла та можливе зниження якості друку.

Рекомендації щодо вибору матеріалу друку нейлоном

Перш ніж підібрати нейлон для друку, рекомендуємо ознайомитися з фірмами, що спеціалізуються на виробництві та постачанні нейлону для 3D друку:

  Taulman – компанія зі США, постачає відразу кілька типів нейлонових ниток, від 1,75 до 2,85 міліметрів, розбіжність при нагріванні приладу досягає т 230 від 260 градусів. Нитки виділяються гарною міцністю та подовженням на розрив у 120%;

 • Stratasys – нейлон доступний в діаметрі 1,75 мм, використовується для накладання шару не більше 330 мкм. Матеріал відрізняється відмінною міцністю, в тому числі і на вигин, що дозволяє його використовувати в тому числі і аерокосмічній галузі;
 • U3print — діаметр нитки ідентичний, матеріал стійкий як до деформацій, так і до зносу. Серед чудових моментів, глянсова поверхня. При цьому може виникнути деяка усадка після закінчення друку.

Вибираючи нейлон для друку, ви зможете підібрати якісний матеріал просто звернувшись за консультацією до фахівців.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]