3D-друк лангетта на руці або нозі

Сучасні технології сканування і моделювання 3D не стоять на місці і знаходять своє застосування в самих різних сферах нашого повсякденного життя. За 3D-технологіями дійсно є велике майбутнє. За статистикою, близько 10 мільйонів людей в нашій країні походять в лікарні з переломами або вивихами кінцівок і суглобів. По-старому можна використовувати гіпсові прокладки для лікування подібних проблем, але навіщо це робити, якщо вже можна замовити більш зручний і легкий варіант пластику. Ця ідея поступово стає реальністю, і не всі виробники отримали необхідну сертифікацію.

Медицина завжди вважалася консервативним напрямком, в неї складно ввести в неї щось нове, але пластикові лангети стають все більш популярними і не поступаються гіпсовим прокладкам. Ще 10 років тому про це можна було тільки мріяти, але поступове впровадження 3D-принтерів і поліграфії дозволяє розширити вплив таких виробів на комфортне загоєння переломів або вивихів. За допомогою фіксатор можна продовжувати вести більш активне повсякденне життя, в той час як штукатурка дійсно створює деякі рамки для пацієнта. Можна не тільки роздрукувати лангет, але і менші ортези, які зручно наносити навіть на пальці. Важливим моментом є той факт, що всі вироби підлаштовуються під конкретну людину, тобто такі пластикові вироби нічим не поступаються за якістю гіпсу, при цьому людина живе, як і раніше.

Комфорт і зручність для людини з вивихами і переломами

Лангетт завжди створюється індивідуально, тому підходить тільки конкретній людині і допомагає вирішити його проблему. Такі вироби виглядають досить цікаво ззовні і мають ряд позитивних якостей по відношенню до гіпсових застарілих моделей:

  • Індивідуальні особливості тіла обов’язково враховуються при моделюючому пластиковій штукатурці, параметри можуть бути встановлені лікарем самостійно, при цьому вони можуть бути змінені в міру загоєння перелому. Це особливо необхідно, якщо перелом був важким і необхідно час від часу перевіряти і міняти ортоз на більш легкі і не такі варіанти фіксації.
  • Такі лангети важать дуже мало. Гіпс дав навантаження на пошкоджену кінцівку, але при цьому шкіра була заблокована під нею, вести з нею звичний спосіб життя вести звичний спосіб життя неможливо, а відправитися в подорож з гіпсом просто нереально.
  • Пластикові лангети можуть використовуватися абсолютно для будь-якої частини тіла і при будь-якому типі переломів або вивихів або інших травм.
  • 3D-друк створює такі фіксатори, які не надають шкірі здобич, тому шкіра дихає. Завжди можна спокійно подряпати свербіж ділянки шкіри, тоді як під штукатуркою це зробити було просто неможливо, крім як вдатися до допомоги лінійки або спиць, але це неможливо в певних ситуаціях.
  • Конструкція лангетта цікава і оригінальна, саме завдяки йому у пацієнта практично немає відчуття дискомфорту під час лікування – по периметру рами є отвори, які також можна зробити за конструкцією пацієнта, тобто текстура може бути різною. Можна не тільки спокійно приймати ванну або душ, але і продовжувати їздити, наприклад, на велосипеді, тобто не потрібно буде окремо стежити за станом кінцівки, її загоєнням і додатково захищати відлив від води або пошкоджень.

Пластикові прокладки і фіксатори можуть бути вологими, тому не відмовляйте собі в задоволенні ходити в басейн або виходити на море з сім’єю або друзями, головне – забезпечити безпеку під час плавання і взяти з собою надувну подушку.

Проблема переломів і вивихів

Завжди при появі симптомів вивихів або перелому людина відчуває різкий біль, але ці неприємні відчуття проходять досить швидко, і їх можна зупинити за допомогою препаратів і анестезії. Але проблеми, пов’язані з подальшою необхідністю носити литий, дійсно непросто вирішити. Часто гіпсові фіксатори слід застосовувати не на короткий період, а протягом місяця і більше – все буде залежати від конкретного випадку, його тяжкості і фізіологічних особливостей організму пацієнта. Під гіпсовим матеріалом шкіра починає поступово свербіти, це нормальна реакція організму на сторонній предмет, який не дозволяє шкірі отримувати необхідну кількість вітаміну D від сонця. Також несправність полягає в постійному пропарювлі, так як вологу дійсно складно випаровувати з-під гіпсового матеріалу.

Шина з гіпсового матеріалу спочатку виглядає ідеально, але найчастіше після всього лише тижня носіння забруднюється і виглядає непрезентабельно і навіть дуже неприємно і відштовхує. Багато при знятті штукатурки звертали увагу на шкіру під нею – білосніжний і болючий на вигляд, що також може дати свої наслідки в майбутньому, адже шкіра не розрахована на таке тривале перебування в затемненому і вологому стані. Гіпс може просто занудьгувати, а його важка вага зовсім не виправдана. Тому окремі лангети є ефективною і гідною альтернативою для заміни вже застарілого гіпсового матеріалу.

3D-фіксатори мають наступні позитивні якості:

  • максимальна стійкість до вологи – можна посидіти в джакузі або плавати в басейні годинами поспіль, при цьому ваш пластиковий фіксатор взагалі не відбудеться;
  • ніякого дискомфорту, так як фіксатор з отворами швидко сохне, а шкіра під ним завжди відкрита для сонця, не преетує, і завжди можна легко впоратися з сверблячим свербіж;
  • відмінно вписується під параметри кузова, штукатурку легко наносити, але часто деякі фахівці через втому або інші фактори можуть накласти не зовсім зручну для пацієнта штукатурку.

Такі продукти нетоксичні і гіпоалергенні, і їх можна використовувати в будь-якому віці і лікувати абсолютно будь-які переломи або вивихи навіть для маленької дитини, так як пластиковий варіант практично нічого не важить.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]