3D друк стоматологія – 3D технології – майбутнє стоматології та протезування

3D принтери стають все більш популярними та затребуваними в стоматологічних клініках. Завдяки цьому корисному винаходу лікарі-стоматологи можуть значно підвищити якість своїх послуг і водночас заощадити. Висока швидкість друку та точність виробів особливо важливі у медицині. Згадайте, як раніше потрібно було досить довго чекати, поки зубний зліпок буде готовим. Час іде, а технологій для спрощення життя стає дедалі більше. Зараз можна практично відразу отримати ту модель, яка вам потрібна.

Перший 3D друк був випробуваний у 90-х роках. Це стало відправною точкою розвитку у світі стоматології. Уявіть, щоб досягти нинішнього результату, знадобилося не менше 20 років! І всі ці праці не дарма, зараз процес роботи став більш оптимізованим та злагодженим. Перший імплантат виготовили за допомогою друку у 2012 році. У цей період стоматологи створили нижню щелепу з титану, яка успішно прижилася у свого пацієнта. Це лише мала частина того, наскільки 3D друк корисний у світі стоматології. Далі тільки краще.

Стоматологія: що можна друкувати на 3D принтері та його переваги

3D друк – вибір багатьох лікарів-стоматологів. Ця послуга значно заощаджує час тим, що не потрібно вручну моделювати коронки, протези та інші вироби. Для клієнтів стоматологічних клінік це також великий плюс. Якщо раніше, потрібно було спочатку відвідати лікаря, зробити зліпок для майбутньої конструкції, приміряти її і потім розпочати процес установки. Зараз вам достатньо прийти до стоматолога, просканувати порожнину рота і після порадіти відмінному результату. 2021/11/dental-3d-printer-8.jpg” alt=”” width=”900″ height=”600″>

Для ручного виготовлення необхідна ювелірна точність. Яким би фахівцем не був лікар, без технічного втручання зробити це дуже складно. Кожна людина має унікальні зуби, тому краще застосувати 3D друк і робота стоматолога в цьому напрямку стане значно легше.

Завдяки 3D принтеру у стоматології виготовляються:

  • бюгельні та мостоподібні протези;
  • коронки;
  • імплантати;
  • моделі щелепи для демонстрації;
  • гіпсові вироби.

Сучасні 3D технології допомагають лікарям виготовляти якісні та точні вироби. Акуратність та чіткість – найголовніше у медичному напрямку.

За допомогою 3D друку можна виготовляти навіть кістки та суглоби у вигляді функціональних протезів. Завдяки цифровим стоматологічним конструкціям лікар уникає численних доробок, що виникають при ручному виготовленні.

Кошти, що вкладаються в 3D друк, обов’язково окупляться, тому що таким чином ви можете працювати відразу з багатьма клієнтами.

Для того, щоб побудувати 3D модель, лікареві достатньо 2-3 хвилини. Потім він передає ці дані в лабораторію, де відбувається друк конструкції, це також не займає багато часу. За один сеанс можна зробити будь-яку кількість моделей.

Переваги 3D друку для стоматологів:

  • Автоматизація процесу. Усі дані про лікування пацієнта та зліпки його ротової порожнини можна зберігати у цифровому варіанті. Це зручно та значно заощаджує час лікаря.
  • Час. Не слід чекати стоматологічну конструкцію тривалий час. Все робиться дуже оперативно.
  • 3D друк – прогрес у медицині. Лікарю не потрібно витрачати час на ручне виготовлення виробу, надайте цю справу техніці.
  • Немає доопрацювань. Стоматологічні моделі створюються настільки точно, що виключаються будь-які помилки. Лікар одразу отримає правильний виріб. Якщо віддати перевагу ручному виготовленню, то це позначиться на часі та бюджеті. Кожна неточність – витрати часу та нового матеріалу, який коштує досить дорого.
  • Імідж. Багато пацієнтів захочуть лікувати зуби там, де лікарі йдуть у ногу з часом. Нові технології приваблюють клієнтів, а це завжди добре для лікаря.

Багато стоматологів мають знання та навички для того, щоб самостійно виготовляти стоматологічні вироби. Спочатку лікар сканує ротову порожнину людини, а потім переносить ці дані до комп’ютера та обробляє їх. Після цього виріб друкується за допомогою 3D принтера і готовий варіант виготовляється за допомогою роздрукованих елементів. Тепер лікар може встановити конструкцію пацієнта.

Види 3D друку у стоматології

Існує кілька видів друку виготовлення стоматологічних виробів. Кожна з них має свої переваги та недоліки.

SLA – технологія, що створює тривимірну модель за допомогою лазерної дії. Недолік: друк не дуже швидкий. Переваги:  висока точність, широкий вибір матеріалів та зручність у використанні.

DLP – хімічний процес, що створює стоматологічну модель завдяки цифровому проектору. Недолік: найвищий цінник. Переваги: ​​такі ж, як у технології SLA.

Поліджет – 3D принтер друкує модель за допомогою рідкої смоли, яка твердне під світлом. Спочатку ця технологія була дуже популярною, але деякі фактори завадили її подальшому розвитку. Це висока ціна та великогабаритність апарату. Ще один недолік: невеликий вибір матеріалів. Переваги: ​​точність та відмінна пропускна здатність.

SLS та EBM – ці дві технології спікають спеціальний стоматологічний порошок за допомогою лазера. Недоліки: висока ціна та дороге обслуговування. Переваги: ​​висока точність та можливість роботи з металом на відміну від попередніх технологій. Однак швидкість друку не дуже швидка і матеріали не завжди є.

Філаментна технологія друку – вже не потрібна у стоматологічній галузі. Матеріали мають низьку вартість, але ось точність поступається всім попереднім технологіям.

Висновок: найбільш популярні технології 3D друку в стоматології SLA і DLP. Вони чудово підходять для виготовлення конструкцій на повсякденній основі. Завдяки цим технологіям робота лікарів-стоматологів у цьому напрямі значно спростилася. 3D друк у стоматології – висока якість моделей та економія часу та фінансів.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]