3D друк скла

3D технології стрімко набирають обертів і стають більш затребуваними та популярними у різних сферах діяльності. Перша тривимірна модель була виготовлена ​​із пластику, пізніше створювалися предмети з металу, дерева, гіпсу та інших матеріалів. Одна з останніх технологій – 3D друк скла. Виглядає це дуже красиво, переконайтеся самі.

Вчені із Швейцарії розробили новий метод друку 3D. Тепер можна створювати фігури будь-якої складності, навіть найвигадливіші. Підійде не лише скло, а й інші матеріали. Головне достоїнство такого методу – друк не вимагає нагрівання до дуже високої температури. Це і є унікальність, яка недоступна під час використання інших методів.

Унікальність та переваги 3D друку скла

3D друк допомагає значно заощадити свій час. Якщо виробництво будь-якої речі зазвичай відбувається за один день, то тут можна створити те, що ви хочете практично відразу.

Нещодавно Нері Оксман з іншими вченими розробили інноваційний 3D принтер. Матеріалом виготовлення вирішили взяти плавлене скло. У результаті вийшли об’ємні і дуже красиві предмети, причому не тільки простих форм, але й складних. /uploads/2021/11/9889780d8f828d7cbed50ffdcbd9c4f9.jpg” alt=”” width=”620″ height=”445″>

Такий метод має такі переваги:

  • Справжність. Виготовлені моделі такі ж прозорі, як і справжнє скло, створене звичайним методом. Якщо подивитися на два предмети і спробувати відрізнити, це буде практично неможливо, тому що вони ідентичні один з одним. Виняток: якщо ви професіонал у цій сфері та самі займаєтеся 3D печаткою скла або традиційним методом його виробництва.
  • Різноманітність. Завдяки цьому методу можна створювати фігури будь-якої форми. Багато хто думає, що за допомогою 3D друку не можна створити те саме, що і на виробництві. Це не так. Навпаки все це можливо, а ще до ваших послуг велика різноманітність кольорів, можливість зробити будь-яку форму та ще й економія часу.
  • Надійність. Може здатися, що вироби зі скла, які надруковані 3D принтером дуже тендітні, і їх можна зберігати тільки з метою декору, практично на них не дихаючи. Це теж велика помилка. Предмети міцні і ви сміливо можете користуватись ними для необхідних вам цілей.
  • Зовнішній вигляд. Такі вироби можуть бути дуже красивими і ще мають оптичні властивості.

Проте творці цієї технології зіткнулися не лише з перевагами цієї розробки, але й однією проблемою. Так як виріб швидко остигало, на ньому відразу з’являлася тріщина. Звичайно, це треба було якось вирішити. Розробники почали експериментувати, і методом спроб і помилок знайшли вихід. У камеру відпалу було додано підігрів. Таким чином можна було встановлювати необхідний температурний режим під час плавлення матеріалу.

Раніше використовували відомі нам метал, гіпс, деревину, хоч і зараз їх теж застосовують. Але скляний бісер, завдяки якому відбувається 3D друк скла, абсолютно унікальна технологія.

Перед тим, як ми отримуємо готовий виріб, спочатку воно проходить певний технологічний процес. Перша камера 3D принтера нагрівається і відбувається плавлення матеріалу. Потім рідина потрапляє до другої камери, де знаходиться друкуюча головка. У результаті, маса шарами виходить на платформу, де об’єкт нарощується до необхідного розміру.

Багато хто думає, що такий друк напевно дорогий і далеко не всім по кишені. Це не так, навпаки, матеріали відрізняються невисокою ціною.

Скло – незамінний атрибут у будь-якій сфері діяльності кожної людини, тому розробка не тільки унікальна, але ще практично застосовна у повсякденному житті.

3D друк скла заощаджує час не лише на сам процес виготовлення, а й підготовка проходить досить швидко. Перед початком друку потрібно підготувати принтер. Якщо обладнання якісне, чистка скляного шару відбувається не більше ніж за 30 секунд.

3D друк скла активно користується попитом, як у повсякденному житті, так і у промислових масштабах. Особливо красивими виходять такі вироби: вази, статуетки, ємності для зберігання та посуд. У магазині ви можете вибирати тільки з того асортименту, який є, а ось завдяки 3D друку створюється те, що вашій душі завгодно.

Особливості 3D друку скла

Для створення виробів зі скла підходить навіть звичайний 3D принтер. Але для якісного виготовлення потрібно належним чином підготувати техніку. Для того, щоб використовувати принтер для друку скла, раніше потрібно було міняти малярну стрічку, наприклад. Це тривала та виснажлива процедура. Тепер достатньо очистити «скляне ліжко» принтера та можна створювати шедеври. Спочатку потрібно зняти конструкцію, вимити її завдяки миючого засобу, почекати, поки воно висохне і встановити назад.

Головна особливість скла перед іншими матеріалами – найдешевший і зручний варіант для виготовлення будь-яких предметів. Наприклад, пластик для початку повинен пройти певну термічну обробку. А на інші матеріали ціна часто кусається, тому для тих, хто тільки-но починає діяльність у сфері 3D, це може бути не по кишені.

Ще одна особливість – розмір виробу залежить від того, які розміри має камера відпалу. Ще в ній є вікна з кераміки, через які можна спостерігати, як друкується ваш виріб.

3D друк скла – це створення того, що ви бажаєте, жодних обмежень немає. Цю методику часто використовують для створення обладнання для лабораторій та деталей авіапромисловості. Також вважається, що це абсолютне відкриття для виготовлення об’єктивів та лінз. Німецькі вчені зуміли переконати громадськість, що ці вироби мають відмінну якість та високу роздільну здатність.

Для того щоб показати наочно, наскільки унікальний 3D друк скла, фахівці зробили дві фігури. Одна у формі замку, інша у вигляді кренделя. Люди здивувалися, наскільки деталізовані ці об’єкти, в яких не було жодної вади.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]