Сканування частини, щоб отримати 3D-модель

Метод сканування елемента для отримання точної 3D-моделі дуже популярний і поширений. Такий спосіб обробки деталі відрізняється тим, що можна швидко і недорого отримати хороший результат. Деякі компанії та організації постійно потребують такого завдання, тому має сенс створити власне робоче місце і навчити персонал. Для цього потрібно придбати комплект спеціального обладнання і завантажити його роботою в міру необхідності.

Однак, якщо створення 3D-моделей не є частиною налагодженого процесу роботи, а потрібно лише іноді, то найкраще звернутися в спеціалізовану компанію. Наша організація пропонує послуги зі сканування деталей і вузлів для отримання високоточних 3D-моделей на найвигідніших умовах: доступні ціни, висока якість і ефективність.

Особливості процедури

Дана операція являється оцифруванням фізичного об’єкта і його перетворенням в конкретний тип, який буде зручний для подальшої обробки і виведення на машину, принтер. Цей вид технології активно використовується в промислових і інженерних маніпуляціях, так як має ряд особливостей і переваг:

  • підвищена швидкість, особливо якщо зробити порівняння з ручним способом обробки і розмноження;
  • висока точність – можна точно виміряти всі лінійні параметри з урахуванням сотих частк міліметра, що є кращим результатом навіть в порівнянні з високоточними стандартними пристроями;
  • Сканер здатний функціонувати з нелінійними площинами, які важко виміряти і відтворити класичним способом.

Цікаво також, що на такому обладнанні можна сканувати предмети і вироби з найрізноманітніших матеріалів. Обмеження, звичайно, є, але в більшості випадків вони не грають великої ролі. Наприклад, якщо мова йде про прозорі деталі або дзеркальні площини, то оцифрування не вдасться без попередньої підготовки предмета.

Варто відзначити, що сканування існуючого продукту для відтворення подібної 3D-моделі користується великою популярністю. Особливо це актуально в ювелірному виробництві, коли потрібно відтворити тестовий виріб в більших масштабах, щоб потім отримати форму для лиття.

Незважаючи на те, що технологія 3D-сканування є досить корисним, необхідним і перспективним методом відтворення і обробки деталей, не завжди вдається реалізувати цей процес безпосередньо на підприємстві, так як це досить дорого. Крім того, для роботи зі сканером потрібно найняти кваліфікованих фахівців або навчити своїх співробітників.

Процес сканування і побудови об’єктів моделей

Для виконання високоточного 3D-моделювання потрібно виконати наступні дії:

  • встановити і закріпити предмет обробки в зручному для сканера положенні;
  • сканування: в залежності від типу пристрою цей процес може відрізнятися, наприклад, є обладнання для роботи з різними кутами, а є і такі, які потребують ручного руху об’єкта;
  • діджиталізація: в залежності від пристрою сканер повинен бути підключений до комп’ютера або інформація записується на карту пам’яті;
  • побудова моделі за допомогою обчислювального обладнання.

Як правило, діджиталізація і моделювання об’єктів здійснюється у вигляді спеціальної сітки або скупчення точок в графічному середовищі. Отримана 3D-модель може бути додатково відредагована і використана в інженерних цілях, для 3D-друку або порівняння з оригінальним об’єктом.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]