Зміст 10
- Технічні характеристики: що пропонує кожен принтер
- Підбір 3D принтера під ваші задачі – Easy3DPrint
- Швидкість і якість друку: реальні результати
- Багатокольоровий друк: CFS vs AMS 2 Pro
- Підігрівна камера: чи важлива вона насправді?
- Ціна та комплектація: що входить у Combo
- Екосистема та підтримка спільноти
- Для кого підходить кожен принтер
- Реальний досвід користувачів: що кажуть власники
- Висновок: який принтер обрати у 2026 році
Короткий підсумок: Creality K2 Plus Combo і Bambu Lab P2S — два флагманські CoreXY-принтери 2026 року з максимальною швидкістю 600 мм/с. K2 Plus пропонує більший об’єм друку (350×350×350 мм), підігрівну камеру до 60°C та можливість друку до 16 кольорів при повній конфігурації з чотирма модулями CFS, тоді як P2S (256×256×256 мм) позиціонується як надійний принтер з інтуїтивним сенсорним екраном та інтеграцією з екосистемою Bambu Lab (Makerworld, AMS 2 Pro). Вибір залежить від пріоритетів: універсальність і розмір (K2 Plus) чи простота та стабільність (P2S).
Ринок швидких 3D-принтерів у 2026 році розділився між двома гігантами: Creality з їхнім K2 Plus Combo і Bambu Lab з компактним P2S. Обидва принтери обіцяють швидкість до 600 мм/с, прискорення понад 20 000 мм/с² та професійну якість друку.
Але ось питання: який із них дійсно варто купити, якщо бюджет обмежений і можна обрати лише один?
Давайте розберемо кожну модель детально — від технічних характеристик до реальних результатів друку, ціни та екосистеми.
Технічні характеристики: що пропонує кожен принтер
Щоб зрозуміти відмінності, почнемо з ключових параметрів, які визначають можливості кожної машини.
Creality K2 Plus Combo — розмір і універсальність
За даними офіційного сайту Creality, K2 Plus Combo позиціонується як флагман серії K2 з максимальним об’ємом друку та розширеними можливостями багатокольорового друку.
| Параметр | Creality K2 Plus Combo |
|---|---|
| Об’єм друку | 350 × 350 × 350 мм |
| Максимальна швидкість | ≤ 600 мм/с |
| Прискорення | ~30 000 мм/с² |
| Підігрівна камера | До 60°C |
| Температура столу | ~120°C |
| Багатокольоровість | До 16 кольорів (із CFS) |
| Екструдер | Direct drive з високим потоком |
| AI-камери | Подвійні для контролю друку |
K2 Plus — це принтер для тих, хто друкує великі об’єкти або потребує інженерних матеріалів: ABS, поликарбонат, нейлон. Підігрівна камера усуває деформації, а великий стіл дозволяє друкувати моделі, недоступні на компактніших машинах.
Bambu Lab P2S — надійність і екосистема
P2S від Bambu Lab — це еволюція перевіреної платформи P-серії. За даними Tom’s Hardware (серпень 2025), Bambu Lab H2S позиціонується як практично plug-and-play принтер з відмінною якістю та надійністю.
| Параметр | Bambu Lab P2S |
|---|---|
| Об’єм друку | 256 × 256 × 256 мм |
| Максимальна швидкість | ≤ 600 мм/с |
| Прискорення | ~20 000 мм/с² |
| Підігрівна камера | Немає |
| Температура столу | До 110°C |
| Багатокольоровість | До 4 кольорів (AMS 2 Pro) |
| Екструдер | Direct drive |
| Габарити машини | 392 × 406 × 478 мм |
| Вага | 14,9 кг |
P2S компактніший, легший і споживає менше енергії. Bambu Lab робить ставку на безпроблемний досвід: plug-and-play калібрування, інтуїтивний сенсорний екран і бездоганну інтеграцію з AMS 2 Pro.

Підбір 3D принтера під ваші задачі – Easy3DPrint
Easy3DPrint допомагає швидко перейти від вибору моделей до реальної покупки. У магазині зібрані принтери, матеріали та комплектуючі для різних задач.
Це зручно, якщо ви вже визначаєтесь і хочете одразу знайти все необхідне для роботи.
Де купити 3D принтер і матеріали?
В Easy3DPrint можна:
- переглянути доступні варіанти
- уточнити наявність і ціни
- отримати консультацію
- підібрати комплект для друку
👉 Зверніться до Easy3DPrint, щоб підібрати техніку під свої задачі.
Швидкість і якість друку: реальні результати
Обидва принтери заявляють 600 мм/с, але швидкість на папері і швидкість у реальності — це різні речі.
Швидкість без компромісів
За даними makers101.com, Bambu Lab P2S утримує чисті стінки на швидкостях 350–400 мм/с без рингування та недоекструзії. Це досягається завдяки відточеним профілям матеріалів і консервативним налаштуванням за замовчуванням.
Creality K2 Plus на тих самих швидкостях також показує якісні результати, але текстура поверхні може ставати дещо зернистою при повністю нагрітій камері. Ця різниця невелика, але помітна при уважному огляді.
Реальна швидкість обох машин у типових сценаріях — близько 400–500 мм/с для PLA та PETG з хорошою деталізацією.
Калібрування та підготовка
P2S вимагає мінімального втручання. Автоматичне вирівнювання столу, калібрування потоку та тиску спрацьовують із коробки.
K2 Plus також має автоматичне вирівнювання, але дискусії на форумі Bambu Lab вказують на те, що для деяких матеріалів потрібна тонка підстройка профілів. Користувачи відзначають, що калібрування потоку може змінюватися на +30% між P1 та P2 з одним і тим самим філаментом, що говорить про важливість повторної калібрації при переході між машинами.
Багатокольоровий друк: CFS vs AMS 2 Pro
Тут відмінності стають критичними для тих, хто планує багатокольорові проєкти.
Creality CFS — до 16 кольорів
Система CFS (Creality Filament System) дозволяє підключати до 4 модулів по 4 котушки кожен, що дає 16 кольорів одночасно. Один додатковий модуль CFS коштує $319 (згідно з Tom’s Hardware у 2025 році).
Але є нюанс: кабелі до CFS досить короткі, що змушує встановлювати модулі безпосередньо на принтер або поруч із ним. Це збільшує загальний займаний простір.
Bambu Lab AMS 2 Pro — простота і сушка
AMS 2 Pro, що входить до складу P2S Combo за ціною $899, підтримує 4 котушки одночасно. Система інтегрована бездоганно: автоматичне розпізнавання RFID-філаменту, контроль вологості та функція сушки.
AMS 2 Pro швидший за попередню версію, простіший у обслуговуванні та використовується як постійна сушарка для філаменту. Для більшості користувачів 4 кольори достатньо, але якщо потрібно більше — доведеться купувати додаткові AMS-модулі.

Підігрівна камера: чи важлива вона насправді?
Одна з найбільших відмінностей між K2 Plus і P2S — наявність підігрівної камери.
K2 Plus нагріває камеру до 60°C, що робить друк ABS, ASA, поликарбонату та нейлону значно простішим. Підтримка стабільної температури усуває деформації (warping) і розшарування.
P2S не має підігрівної камери. Це означає, що друк інженерних матеріалів можливий, але вимагає додаткових зусиль: закритого простору, контролю температури навколишнього середовища та ретельного калібрування.
Але ось нюанс: Tom’s Hardware зазначає, що камера K2 Pro (300 мм) нагрівається досить повільно до максимальних 60°C. Це означає, що для швидких PLA-друків підігрів може бути непотрібним і навіть уповільнювати процес.
Якщо основна робота — PLA, PETG та TPU, підігрівна камера не є критичною. Для ABS, PC та професійних застосувань — це must-have.
Ціна та комплектація: що входить у Combo
Ціна — це завжди вирішальний фактор.
| Модель | Конфігурація | Ціна (2025) |
|---|---|---|
| Bambu Lab P2S | Принтер (standalone) | $799 |
| Bambu Lab P2S Combo | Принтер + AMS 2 Pro | $899 |
| Creality K2 Pro | Принтер (standalone) | $799 |
| Creality K2 Pro Combo | Принтер + CFS (4 кольори) | $999 |
| Creality CFS | Додатковий модуль (4 котушки) | $319 |
P2S Combo за $899 виглядає як найвигідніша пропозиція для тих, хто хоче plug-and-play багатокольоровість. K2 Pro Combo за $999 дорожчий, але пропонує більший об’єм друку (300 мм) та підігрівну камеру.
Якщо K2 Plus Combo (350 мм) слідує тій самій ціновій логіці, він буде коштувати більше $1000, але офіційна ціна K2 Plus Combo на сайті Creality залежить від обраної комплектації (з Scanner High-End Combo, CFS×4, або CFS×2) — варто перевіряти актуальну вартість безпосередньо в магазині.
Екосистема та підтримка спільноти
Bambu Lab побудував одну з найсильніших екосистем у світі 3D-друку. Makerworld — їхня платформа моделей — пропонує тисячи готових профілів, перевірених дизайнів та активну спільноту.
Creality також має CrealityCloud, але дискусії на Reddit та форумах показують, що користувачи часто звертаються до Makerworld для профілів друку.
Підтримка Bambu Lab швидша, документація детальніша, а оновлення firmware виходять регулярно. Creality покращується, але все ще відстає в швидкості реакції на проблеми.
Для кого підходить кожен принтер
Виберіть Creality K2 Plus Combo, якщо:
- Потрібен великий об’єм друку (350×350×350 мм)
- Плануєте друкувати ABS, PC, нейлон та інші високотемпературні матеріали
- Хочете максимальну багатокольоровість (до 16 кольорів)
- Маєте достатньо місця для великої машини
- Готові витратити час на калібрування та тонке налаштування
Виберіть Bambu Lab P2S Combo, якщо:
- Пріоритет — надійність і простота використання
- Основні матеріали — PLA, PETG, TPU
- Цінуєте компактність та енергоефективність
- Хочете plug-and-play досвід з мінімальним налаштуванням
- 4 кольори достатньо для ваших проєктів
- Важлива інтеграція з активною спільнотою та Makerworld

Реальний досвід користувачів: що кажуть власники
Обговорення на Reddit та форумах Bambu Lab показують різні враження.
Власники P2S хвалять стабільність роботи та швидке налаштування. На форумі Bambu Lab відзначено, що P2S споживає значно більше струму під час запуску (1000W vs 375W на відміну від попередніх моделей), що може викликати короткочасне мерехтіння світла при підключенні до того самого ланцюга.
Користувачи K2 Plus відзначають вражаючу універсальність та можливість друкувати великі функціональні деталі. Проте є скарги на складність налаштування профілів для екзотичних матеріалів та необхідність повторної калібрування при зміні типу філаменту.
Користувачи форумів відзначають, що K2 Plus дозволяє друкувати більші об’єкти та інженерні матеріали, які потребують камери, тоді як P2S краще підходить для користувачів, які цінують надійність та простоту налаштування.
Висновок: який принтер обрати у 2026 році
Creality K2 Plus Combo і Bambu Lab P2S — обидва чудові машини, але вони орієнтовані на різні потреби.
K2 Plus — це вибір для тих, хто потребує максимальної гнучкості, великого об’єму друку та готовий інвестувати час у налаштування. Підігрівна камера робить його ідеальним для інженерних матеріалів, а можливість масштабування до 16 кольорів відкриває нові творчі горизонти.
P2S — це вибір для тих, хто цінує надійність, простоту та екосистему Bambu Lab. Компактність, енергоефективність та plug-and-play досвід роблять його ідеальним для домашніх майстерень, малого бізнесу та тих, хто хоче друкувати, а не налаштовувати принтер.
Якщо бюджет дозволяє і простір не проблема — K2 Plus дасть більше можливостей. Якщо пріоритет — стабільність та швидкий старт — P2S виправдає очікування.