Тонкощі друку автомобільної гуми на 3D принтері

Різноманітність матеріалів для принтерів тривимірного друку дозволяє втілювати в життя різні ідеї. Однією з таких ідей стала реалізація особливо міцних шин. Багато в чому подібна ідея була втілена в життя інженерами, які дбають про довкілля. Тільки на території Сполучених Штатів Америки щорічно викидаються понад 260 млн. одиниць шин. Утилізувати їх не вдасться, через високий вміст металів та інших матеріалів, що не розкладаються. А при спалюванні шини виділяють масу шкідливих речовин. Тому на зміну їм приходять шини, розроблені та втілені в реальність за допомогою тривимірного друку.

Чому варто використовувати нові технології?

Матеріали, що використовуються, виділяються безліччю переваг:

  • відсутність токсичності, готова покришка є максимально безпечною для навколишнього середовища;
  • навіть при активній експлуатації, усадка не перевищує 2% від початкових показників;
  • можливість використання одного комплекту покришок не тільки при високих, але й екстремально низьких температурах, наприклад, при -40 градусів за Цельсієм;
  • висока стійкість до стирання, основна проблема багатьох покришок;
  • шини надруковані на тривимірному принтері відрізняються стійкістю до різноманітних розчинників, у тому числі мастил або мастил;
  • матеріал стійкий до згинання та ударних навантажень.

Готова продукція зберігає свою довговічність завдяки гарній адгезії між шарами. При цьому зберігається гумоподібна еластичність для якісного зчеплення. Як і будь-яка якісна покришка, надрукована відводить воду і навіть утримує автомобіль на кірці льоду.

Актуальність технологій та тонкощі застосування

Кілька років тому фахівцями одного з американських університетів був представлений перший прототип гумового друкованого матеріалу, який може успішно використовуватися для створення автомобільних покришок. Матеріал не тільки швидко виготовляється, але й здатний відновлюватися при проколах, стиранні та пошкодження. При необхідності, може використовуватися не тільки в автомобілебудуванні, а й у виробництві взуття, одягу, іграшок та багато іншого. При цьому будь-яка продукція вирізняється більш тривалим терміном використання, що дозволить скоротити утилізацію сміття.

Як матеріал використовується особливий самовідновлюваний фотополімер. Він дозволяє рідку смолу зробити твердою, надаючи бажаної форми. Небагато коригуючи хімічні властивості матеріалу, вдалося досягти особливого ефекту самовідновлення.

Подібна ідея поки що знаходиться на етапі концепту і поки що не поставлена ​​на потік серед виробників автомобільних покришок. Але деякі компанії вже патентують подібний спосіб виробництва і пропонують користувачам ознайомитися з прикладами готових покришок на різноманітних виставках.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]