Реплікатор (Зоряний шлях)

Коли ми дивимося багато фільмів та серіалів, деякі винаходи, які ми там бачимо, дуже надихають і залишають за собою завісу таємничості. Цього року знаменитій франшизі «Зоряний шлях» виповнилося 55 років, а багато технологій, які ми побачили у цьому телесеріалі, стали реальністю. Це здається неможливим і абсурдним, але час іде, а винаходів стає дедалі більше. З такими знаннями та навичками, якими володію вчені, не дивно, якщо колись нашому світу представлять машину часу, але сьогодні не про це.

Реплікатор – це феноменальний пристрій, який здатний створювати з повітря продукти чи будь-які предмети.  У серіалі «Зоряний шлях» спочатку його використовували, щоб приготувати бажану їжу, а вже почали створювати предмети. Цікавий факт: до моменту виходу серіалу слово реплікатор не використовувалося в принципі. Коли франшиза з’явилася на екранах, ми змогли дізнатися про це чудо-винахід. Вважається, що це вдосконалена версія харчового синтезатора.

Реплікатор у наш час: міф чи реальність

Існує дуже багато технологій, які із серіалу «Зоряний шлях» змогли стати реальністю. Наприклад, розумний годинник. У серіалі ви можете побачити, як у героїв на зап’ясті є комунікатори. Завдяки цьому наручному пристрої вони могли підтримувати зв’язок між один одним у команді. Повернемося в наш час, а це на 55 років уперед, і подивимося, як на стелажах у магазинах та в інтернеті можна побачити численні моделі смарт-годин. Не можна не помітити, що подібність між ними і комунікатором у серіалі однозначно є.

Мабуть, найцікавіший та правдоподібний винахід – 3D принтер. Саме він вважається аналогом реплікатора у «Зоряному шляху». Завдяки такому унікальному обладнанню, герої могли створювати не тільки їжу та воду, вони виготовляли багато запчастин для свого корабля. Також нагоді реплікатор і в побуті, за допомогою якого виготовляли необхідні предмети і навіть різні сувеніри.

В наш час 3D принтер – інноваційний винахід, завдяки якому можна створити будь-який предмет. Це не тільки щось по дрібниці на кшталт ручок та посуду, а можливість виготовляти багато промислових об’єктів. Наприклад, медичні лабораторії часто звертаються до компанії 3D друку, щоб створити необхідне обладнання. Або фахівці авіакосмічної промисловості замовляють різні деталі та запчастини. Це не межа можливостей 3D принтера, який удосконалюється завдяки вченим щороку.

Переваги 3D принтера:

  • Зручність у використанні. Щоб створити об’єкт будь-якої складності, вам буде достатньо одного 3D принтера. Жодного численного обладнання та божевільних витрат.
  • Оперативність. Для виготовлення багатьох речей потрібно щонайменше один день, з 3D принтером цей час скорочується до 2-х годин.
  • Реалізація найрізноманітніших ідей. Ви можете створити будь-який предмет, який хочете.
  • Економія. Деякі матеріали є досить дорогими, але ті, які найчастіше використовуються в 3D друку по кишені багатьом людям. До того ж після завершення процесу практично немає жодних залишків, які потрібно викидати. Справа в тому, що ви заправляєте принтер необхідною кількістю матеріалу, а він створює об’єкт, накладаючи один шар на інший.

3D принтер популярний і затребуваний у багатьох сферах і створює те, що ще раніше ми не могли б і подумати. Тому реплікатор у наш час існує, це не міф, а реальність.

Приблизно 10 років тому NASA зробили шокуючу заяву. Вони хотіли створити аналог реплікатора із «Зоряного шляху». Багато хто подумав, що це з цієї витівки нічого не може вийти з логічного погляду. Одна справа – серіал, в якому може відбуватися будь-яка фантастика, але в реальному житті дещо інакше. Вченим все ж таки вдалося зробити подобу цього чудо-винаходу, але сказати, що вони ідентичні один одному не можна. 3D може створювати будь-які об’єкти, але це логічно. Є матеріал, завдяки якому з’являється певний предмет. Якщо говорити про появу їжі з повітря, як у серіалі, це неможливо. Принаймні на поточний час, а що буде потім, покаже лише час та експерименти вчених. Все може статися з огляду на те, що кожне покоління навіть не здогадувалося і не мріяло про такі розробки, якими користуються нинішні люди.

Що не міг робити реплікатор та його схожість із 3D принтером

Їжа та вода, синтезовані з повітря – щось незвичайне навіть для серіалу. Здається, що такого винаходу немає нічого неможливого. А ні, навіть у серіалі, в якому може бути втілено будь-який політ фантазії, були свої обмеження. Реплікатор було створювати зброю, це було категорично заборонено. Йдеться не тільки про те, яке використовують для масового ураження, але й звичайні пістолети, рушниці тощо. Також реплікатори не могли створити складних об’єктів.  Наприклад, зореліт.

Якщо провести паралель між реплікатором та його сучасним аналогом – 3D принтером, можна зробити однозначний висновок.  Вчені змогли відтворити винахід із серіалу у реальне життя. Багато хто скаже, як же таке може бути, адже 3D друк не створює предмети з повітря. Так, такої функції вона не має. Але вони мають одну мету, просто різні методи для її досягнення. Тобто і реплікатор і принтер мають одне призначення – створення речей. В одному випадку вони виготовляються з повітря, в іншому з матеріалів. Але кожен з них має нездійсненну місію. Реплікатор не міг створити певні речі, так само як 3D принтер. І на закінчення, їх основна схожість у тому, що обидва ці винаходи не в змозі створити одухотворені предмети.

Уявіть, які б зміни відбулися у світі, якби вчені зробили цей реплікатор із серіалу. Насамперед це позначилося б на економіці. Якщо  3D принтер створює об’єкти за допомогою матеріалів, які для цього купуються, то реплікатор перетворює енергію на предмети. Так ось, скільки ж енергії знадобилося б, щоб створити всього 1 грам чогось? А якщо кілограм? А враховуючи кількість нашого населення землі, це могло б стати справжньою катастрофою. Тому 3D принтер – те, що потрібне для нашого часу!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]