3д принтери у моделюванні

Сьогодні 3д-принтери дедалі більше стають популярними. У кожної людини траплялися такі ситуації, що ламалися будь-які побутові пристрої або складніше обладнання через виходу з ладу деталей механіки, які вже відсутні на ринку або коштують неймовірно великі гроші. Або, можливо, ви працюєте архітектором і терміново необхідно надрукувати модель якогось проекту та подивитися, як насправді буде виглядати об’єкт. А, можливо, ви інженер, який створює складний пристрій і потребує якісного макету, для перевірки деталей і справності ідеї. У цих та багатьох інших ситуацій 3Д-принтер буде дуже хорошим помічником і вирішить масу проблем.

Загальні поняття 3д-моделювання

Візуалізація різних моделей за допомогою спеціальних програм дозволяє краще розглянути запланований об’єкт у реальності. Дані моделі створюють правильне враження і допомагають створити ідеальні об’єкти, без помилок і недоліків. Моделювання у форматі 3Д є чудовим рішенням для багатьох промислових, будівельних, ювелірних компаній, а особливо студій дизайну та сфери розваг. 3D моделювання, візуалізація та анімація моделей допомагають реалізувати безліч цікавих бізнес-проектів.

 width=

Робота 3D-принтера базується на процесі адитивних технологій, модель створюється пошарово – або за допомогою додавання матеріалу, або через затвердіння рідини, або агломеруючи порошок. Відмінно від звичайних верстатів, які дозволяють створювати вироби за допомогою видалення матеріалу механічним способом, ця технологія створює моделі, додаючи матеріал пошарово. Вона мінімізує час виготовлення, порівняно із звичайними процесами обробки та гарантує чудову точність при створенні складних форм.

Відмінно від способів формування, в яких потрібно, щоб прес-форма була готова до того, як матеріал буде залито в неї для створення моделі, 3D-принтери діють одразу з цифрового файлу. Цей файл поділяється на «шматочки», які відповідають кожному шару матеріалу.

Які переваги технології 3D-друку в моделюванні?

Головним плюсом 3D-друку є те, що вона діє відразу на основі CAO-файлу (наприклад, 3D-файлу, який був виданий конструкторським бюро) при застосуванні мінімуму матеріалу, відмінно від звичайних верстатів, після роботи яких залишається багато стружки, яка підлягає переробки. Також у цьому виробництві не потрібне мастило, що практично виключає ризик забруднення.

Крім того, важливою перевагою 3D-друку є те, що можна розробляти моделі дуже складної форми, чого практично неможливо досягти за допомогою звичайного виробництва (механічної обробки, кування або формування). За допомогою 3D-принтерів можна створювати великі деталі.

Спочатку створена для розробки прототипів, 3D-друк дозволяє зараз робити моделі з мінімальними відмінностями, а також деталі для невеликого виробництва за досить вигідними цінами. Завдяки швидкому 3D-друку мінімізується час виготовлення моделі. Це дозволяє подумати про виробництво середніх або великих серій деталей в найближчому майбутньому.

Візуальна сторона деталей – одна з невеликої кількості проблем, пов’язаних із деякими принципами технології 3D-друку. Якщо потрібно розглянути всі частини виробу на готовому екземплярі, їх потрібно відполірувати. Але якщо частини заховані (наприклад, зубчасті колеса), їм не потрібно ідеальне оздоблення, їх можна використовувати в первинному вигляді.

3Д-принтер у моделюванні грає в сучасності велику роль. Завдяки ньому можна створювати макети, моделі виробів та відстежувати якість майбутніх проектів, а також вивчати недоліки проектів, виправляючи помилки.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]