Особливості, переваги та тонкощі друку одягу на 3D принтері

Вперше ідея надрукувати одяг на тривимірному принтері завітала до дизайнерів з моменту розробки самого пристрою. Але перше втілення ідеї було отримано лише десять років тому. Використання різноманітних матеріалів для заправки принтера та дизайнерський політ думки дозволяє вже сьогодні втілювати найсміливіші ідеї. Комфортність у носінні, практичність, ефективність – далеко не єдині переваги такого одягу. Єдиний мінус, вартість подібних виробів поки що не доступна більшості потенційних споживачів.

Тонкощі створення тривимірного одягу на принтері

Умовно процес створення предметів одяг включає кілька послідовних етапів:

  • створюється ескіз — його можна створити як на папері, щоб відсканувати та перенести на принтер, так і одразу використовуючи спеціальну програму;
  • розробка пріоритетності друку частин — майже завжди виріб друкується частинами і тільки потім збирається;
  • складання та проведення оздоблювальних робіт — остаточне втілення ідеї.

Особливу увагу варто приділити вибору матеріалу, тому що саме від нього залежить, як саме виглядатиме готовий виріб. Щоб уникнути зайвої жорсткості і дискомфорту, рекомендується використовувати м’які нитки, вироблені за допомогою поліаміду.

Особливості та переваги надрукованого одягу

На відміну від стандартного одягу, який виробляється стандартним чином, надрукований на тривимірному принтері виділяється:

  • зниженням відходів, що виникають у процесі виробництва — на відміну від надрукованого одягу, при виробництві моделей зі стандартної тканини необхідні великі обсяги води, при друку подібна необхідність відсутня, додатково знижується шкода, що надається на навколишнє середовище, залишки ниток і тканини під час пошиття;
  • простота утилізації – готові вироби досить просто переробити в новий виріб, додатково при необхідності виготовлення предметів одягу можна використовувати пластик зі сміття. Подібний підхід вже реалізує одна з компаній під час пошиття своїх кросівок, яка створює таким чином проміжну підошву саме за допомогою тривимірних принтерів;
  • можливість реалізації найсміливіших дизайнів — на відміну від масового пошиття, створення тривимірного одягу дозволяє враховувати всі анатомічні особливості конкретної людини, щоб максимально підкреслити всі переваги та особливості кожного.

Серед додаткових переваг варто виділити скорочення логістичних витрат. Якщо раніше тканини вироблялися в одній країні, рослини для них виготовлялися ще в одній, то сьогодні досить просто транспортувати нитки для друку, а всі необхідні роботи з пошиття будуть проводитися на місці.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]