Огляд програм для 3D принтерів

Для роботи з 3D принтером, для початку вам потрібно встановити та освоїти спеціальні програми 3D моделювання, без яких ви не зможете працювати з цими сучасними пристроями. Ці програми – неймовірно зручна річ, вони сприймають всі документи, що містять 3D геометрію, включаючи .stl, .wrl, .ply, .sfx формати, вони можуть експортувати найпоширеніші пакети 3D моделювання. Подібні програми – основа 3D друку.

Так розберемо найпопулярніші серед таких програм:

  • Repetier-Host;
  • Polygon;
  • MakerWare;
  • Cura;
  • Sculptris;
  • 123D Catch;
  • 3D Slash;
  • TinkerCAD.

Repetier-Host

Це досить проста в освоєнні програма, з нею можна розібратися за кілька хвилин.

Програма має безліч різних функцій, які спрощують роботу. Так, можливо вона може здатися комусь складною, але її використовує величезна кількість користувачів – як просунутих, так і початківців. І всі вони кажуть, що розібратися з усіма тонкощами програми досить просто і легко, а її функціоналу більш ніж достатньо. Ви можете налаштувати принтер як для друку великих об’єктів, так і для виробництва прототипів ювелірних виробів.

У жодному іншому додатку такого немає. Величезним плюсом є також російськомовний інтерфейс програми та можливість встановлення як на Windows, так і на Mac та Linux.

Встановивши цю програму, ви зовсім не помилитеся, адже можливі проблеми в освоєнні спочатку вам компенсуються зручним інтерфейсом і великою кількістю функцій і можливостей.

Polygon

Програма Polygon встановлюється у 3D принтерах PicasoDesigner та Picaso 3DBuilder. Ця програма також дуже просто освоїти, можна навіть сказати, що це спрощений Repetier-Host. Отже, ви освоїте все за кілька хвилин. Через свою простоту використання, програма також має і меншу кількість функцій. Під час друку можна регулювати лише основні параметри. Проте цю програму дуже часто використовують, особливо новачки. Більш просунуті користувачі надають перевагу більш функціональним програмам для друку.

MakerWare

MakerWare – зручний додаток для роботи з 3D-принтерами Makerbot, Wanhao, Malyan, Replicator та Replicator 2X.

За допомогою нього ви навіть зможете друкувати технологічні підкладки та підтримуючі конструкції різними кольорами. Щоб удосконалити якість об’єктів цього ПЗ, при друкуванні використовуються ультратонкі бар’єри, які очищають екструдер від зайвого матеріалу, зменшуючи засмічення сопла і підвищуючи продуктивність принтера.

І навіть розроблено спеціальне еластичне волокно MakerBot® Flexible Filament, яке рекомендують застосовувати для виробництва зовнішніх частин об’єкта, а також для внутрішніх шматочків, що видаляються, придуманий матеріал –MakerBot® Dissolvable Filament.

Також встановивши саме це програмне забезпечення, ви зможете розраховувати попередній час друку та кількість матеріалу, що піде на друк певного об’єкта. А також у вас буде можливість заздалегідь переглядати, як проходитиме весь процес друку у всіх кольорах, що дозволить побачити, що вам потрібно підкоригувати.

MakerWare – абсолютно безкоштовна програма, що знаходиться у відкритому доступі на сайті компанії Makerbot.

Cura

Cura це програма-слайсер, яка підійде для будь-яких 3D-принтерів. З нею впорається навіть початківець, оскільки вона має дуже простий і зрозумілий інтерфейс, але також вона має і різні режими, якщо вам потрібний більш пильний контроль за якістю та процесом друку.

Sculptris

Sculptris — дуже зручна програма для тих, хто створює за допомогою 3D-принтерів різні цікаві статуетки. Завдяки цій програмі, ви з легкістю створите погруддя свого улюбленого героя або персонажа з фантазій. Це безкоштовний додаток для досить сучасних і дорожчих принтерів.

123D Catch

123D Catch — це унікальна безкоштовна програма для ПК, телефонів і планшетів, яка дозволяє перетворювати знімки об’єктів на 3D-модель.

Вам лише необхідно сфотографувати необхідний об’єкт з усіх боків і 3D-модель вже у вас на екрані.

123D Catch — це більш розважальний додаток, ніж професійний. Але при вмінні користуватися різними інструментами 3D-друку, у вас обов’язково вийде створити точну копію необхідного вам об’єкта.

3D Slash

Це програма для 3D-друку, яка допоможе в ігровій формі створювати унікальні проекти.

Весь проект – це буде один великий куб, з якого ви поступово видалятимете маленькі кубики за допомогою різних приладів. Створивши свою унікальну модель, ви зможете прикрасити її різними кольорами та візерунками.

TinkerCAD

TinkerCAD – це онлайн-система автоматизованого проектування (CAD) для 3D-друку, яка відмінно підходить для початківців, адже її можливості досить обмежені. Тому, освоївши 3D-друк просунуті користувачі, перемикаються на більш професійні програми.

У цій програмі ви зможете будувати моделі з базових форм. Але TinkerCAD також дає можливість створювати об’єкти в 2D, а потім перетворювати їх у тривимірні моделі.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]