Навіщо потрібен 3D-принтер вдома?

Для початку розберемося в тому, які моделі 3D-принтерів зараз існують. Всі їх ми можемо розділити на дві категорії: це FDM- та SLA-пристрої.

Метод FDM (Fused deposition modeling) є вирощуванням конструкції з пластику по шарах. Ця технологія досить легка і швидка в освоєнні, тому використовується у більшості принтерів будь-яких цінових категорій.

Нещодавно стали з’являтися і SLA-принтери, які працюють за технологією лазерного спікання, але вони є досить дорогими, тому їх неохоче купують.

У ролі заготовок у FDM-принтерах виступають нитки із PLA та ABS пластику. Перший екологічніший, другий — більш стійкий до навантажень.

Процес виготовлення предмета в такому принтері виглядатиме так: на початку пластик подаватиметься через екструдер на робочу платформу, там застигати, далі платформа опускатиметься на висоту цього шару, і такий процес відбуватиметься кілька разів поспіль доти, доки конструкція не буде завершена .

Пам’ятайте, що придбавши 3D-принтер, необхідно буде його налаштувати та навчитися працювати з різними програмами, а також запастися заготовками. Якщо вам необхідно програмне забезпечення для конструювання моделей, то багато виробників комплектують свої моделі безкоштовним програмним забезпеченням, або такі програми можна завантажити. Якщо це для вас складно, але ви хочете друкувати на принтері щось корисне, можете знайти в Мережі безліч готових моделей різних пристосувань і фігурок.

На сьогоднішній день 3D-технології стають дуже популярними, адже вони багатофункціональні та дуже зручні у використанні. Так давайте докладніше розглянемо області застосування 3D принтерів.

  1. Наприклад, SLA 3D принтери використовують у стоматології та при виготовленні ювелірних прикрас.
  2. 3Д принтери по металу використовуються на великих заводах.
  3. Також величезну користь 3D-принтер приносить у галузі медицини.
  4. Але також 3D принтери часто купують для приватного використання.

Давайте розберемося, для яких цілей можна купити 3D-принтер додому?

Ремонт та відновлення пошкоджених деталей

За допомогою настільного 3Д-принтера ви зможете відремонтувати будь-який предмет або відновити необхідну деталь. Для цього вам знадобиться всього лише 3D модель пошкодженої або втраченої частини і відповідний матеріал для її відновлення.

Дизайн

3D-принтер – найважливіший і найчастіше використовуваний пристрій у дизайнерів. За допомогою нього майстри з легкістю втілюють усі свої ідеї у життя та вдосконалюють свої проекти. Навіть цієї секунди на таких сучасних принтерах друкують сотні дизайнерських інструментів, прикрас, елементів модного одягу і просто купу дрібниць для декору приміщень. Завдяки доступності матеріалів та легкості використання, 3D друк допомагає втілювати в життя навіть найшаленіші ідеї.

Створення прототипів інженерних приладів

Створення моделей інструментів – це головне завдання друку 3Д. Тому, такі проекти не є чимось новим та незвичайним для 3D-технологій, а завдяки різноманітності матеріалів ви зможете сконструювати з легкістю та швидко якісний зразок будь-якого пристосування.

Виготовлення сувенірів та іграшок

Ви ж, напевно, в дитинстві мріяли щодня отримувати нові іграшки, або мати якісь незвичайні фігурки з популярних колекцій? Так ось, 3D принтер допоможе втілити цю мрію. Ви зможете друкувати все, що тільки захочете чи придумаєте. Зараз багато хто використовує такі передові технології для друку фігурок та атрибутів зі своїх улюблених серіалів, фільмів, ігор та коміксів. Для цього навіть не потрібно самим їх моделювати, адже 3D моделі найпопулярніших елементів мас-медіа легко можна знайти на просторах Інтернету.

Виробництво макетів

За допомогою 3D-друку ви навіть можете втілювати у життя швидко та легко різні макети своїх ідей.

Друк корисних дрібниць для дому

Якщо ви любите милі та маленькі прикраси для дому та створюєте за допомогою них затишок, то 3D принтер вам неймовірно допоможе та буде дуже корисним. Вам потрібно просто вміти правильно змоделювати потрібну річ, і все через деякий час вона вже буде у ваших руках.

Чи варто все-таки купувати 3D принтер?

Після прочитання цієї статті ви знаєте, чим може бути корисним 3D принтер вдома. І тепер ви з легкістю визначитеся, чи потрібний вам цей прилад. Якщо ви рідко вдаєтеся до таких технологій, то простіше буде звернутися до сервісу, де є принтер для 3D-друку.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]