Чи варто купувати дитині 3д принтер?

Якщо ви особисто не потребуєте 3Д принтера, що подумайте, чи потрібен він вашому чаду? Згадайте своє дитинство – як ви мріяли про нового конструктора або машинки, а батьки не купували їх, вважаючи, що це просто забаганки. Сьогодні ситуація така сама – ви можете піднести своїй дитині новий сучасний пристрій, за допомогою якого можна надрукувати той же конструктор, ляльковий будинок або машинку. Більше того, іграшка буде в єдиному унікальному екземплярі!

Сам процес друку на 3д-принтері сприяє розвитку логіки, орієнтації у просторі та дає можливість реалізувати наймрійливіші дитячі ідеї. Якщо вашій дитині цікаво вивчати науку, такий принтер допоможе створити навіть найскладніші моделі та провести багато дослідів.

Плюси 3Д принтера

Якщо розглянути домашній 3Д принтер для використання дітьми, пристрій має чимало переваг:

 • покращення творчого та просторового мислення;
 • можливість надрукувати безліч різних предметів – від іграшок та прикрас до різних деталей, корпусів для техніки тощо;
 • можливість застосування обладнання у процесі навчання, наприклад, для створення ілюстрацій, проектів, макетів тощо;
 • друк подарунків для родичів та друзів;
 • робота з безпечним екологічно чистим пластиком;
 • можливість підключення до різних гаджетів, щоб рахувати інформацію;
 • спільне цікаве проведення часу з дітьми.

Інноваційні продукти дуже захоплюють сучасних дітей, і 3Д технології відкривають перед ними багато нових можливостей.

Як вибрати 3Д-принтер для дитини?

Це важке завдання, оскільки багато залежить від фінансових можливостей та бажань. Але є загальні критерії, які можна дотримуватися.

 1. Вікові показники – для зовсім маленьких хлопців краще купити 3Д-ручку (маленький принтер, який дозволяє самостійно малювати деталі). А тим, хто вже знайомий з комп’ютерами, можна придбати вже справжній функціональний принтер.
 2. Безпека – це один із головних факторів вибору. Оскільки пластик у 3Д-пристроях плавиться, дитина може обпекти руки. Важливо правильно пояснити дитині правила техніки безпеки. Але краще дітей до 12 років не залишати наодинці з 3Д-принтером.
 3. Запах – використовуючи принтер, який друкує ABS-пластиком, дитина відчуватиме неприємний запах під час плавлення пластику. Це алерген. Краще вибирати пристрої, які працюють із PLA-пластиком.
 4. Стійкість конструкції – переконайтеся, що прилад надійно тримається і не завдасть шкоди дитині.
 5. Легкість у використанні – на початкових етапах купіть дитині краще найпростішу модель 3Д-принтера, щоб вона розібралася в процесах і не боялася пошкодити обладнання.

Варіанти використання 3D-принтерів для дітей

У деяких країнах 3D-принтери вже давно отримали визнання та використовуються у повсякденному житті.  Їх купують до шкіл, щоб навчати дітей друкувати тривимірні об’єкти, показувати нові технології, розвивати творчий потенціал. Діти самостійно можуть перевіряти точність своїх проектів та виправляти помилки.

Використання тривимірних принтерів допомагає швидше сприймати інформацію та навчатися. У 3Д-варіанті можна створити будь-які макети, роздрукувати атоми та молекули, створити геометричні фігури тощо.  При розробці та редагуванні об’єктів у слайсері, друку зразків та перевірці їх насправді учні краще приймають інформацію, ніж при вивченні книг. Навіть ті діти, яким раніше було не цікаве навчання, показуватимуть цікавість і потихеньку втягнуться у навчальні моменти.

Застосування 3Д-принтера в школах дозволяє вибрати майбутню професію. Багато учнів раніше мріяли стати артистами, перукарями чи музикантами, а технологічні чи інженерні спеціальності завжди здавались нецікавими. Зараз стереотипи зруйновані, діти починають розуміти, наскільки цікаво та захоплююче працювати у сфері виробництва. Якщо ж у дитини є таланти архітектора або дизайнера, їх також можна відразу побачити під час роботи з 3D-принтером.

Діти захоплюються 3D-друком так само сильно, як і іграми на смартфонах чи ПК. Але відмінно, це заняття корисне та чудово розвиває інтелект. 3D-принтер стане чудовим помічником для сімейного дозвілля. Друкувати різні деталі та іграшки сподобається не лише малюкові, а й батькам.

Крім того, є велика ймовірність, що це заняття надалі переросте у стабільний бізнес або допоможе зробити якісь відкриття. Вже є приклади того, як діти розробляли на 3D-принтерах моделі, які допомагали вирішити важливі життєві проблеми.

 1. Одна дитина створила прилад, який рятує від смерті тварин, яких забули в автомобілі у спеку.
 2. Інше малюк зібрав свій персональний 3D-принтер будинку зі старої тумби, а потім перетворив цю розробку на відмінний друкарський пристрій і організував ціле виробництво.

У недалекому майбутньому 3D-принтери точно завоюють визнання суспільства та стануть незамінною річчю. Чим раніше діти навчаться поводитися з такою технікою, тим простіше їм буде надалі. Після першого дитячого 3д-принтера дитина запросто зможе випробувати вже складніші професійні пристрої. Це дає великі переваги перед тими ровесниками, які знайомитимуться з 3D-друком з нуля у більшому віці.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]