Зміст 14
- Технічні характеристики: обидва 256 кубів, різний підхід
- Магазин 3D техніки та комплектуючих – Easy3DPrint
- Ціна і комплектація: де проходить межа
- Екосистема і програмне забезпечення: закрита проти відкритої
- Багатоколірний друк: AMS 2 Pro проти CANVAS
- Якість друку і надійність: що кажуть реальні користувачі
- Енергоспоживання: наскільки економічні ці монстри
- Рівень шуму: чи можна спати поруч
- Користувацький досвід: від розпакування до першого друку
- Переваги та недоліки: стислий огляд
- Для кого який принтер: сценарії застосування
- Альтернативи: що ще розглянути
- Майбутнє обох принтерів: оновлення та підтримка
- Висновок: який вибрати у 2026 році
Коротко: Bambu Lab P2S та Elegoo Centauri Carbon 2 — обидва CoreXY 3D-принтери з обсягом друку 256³ мм, швидкістю до 500 мм/с і закритим корпусом. P2S коштує €519 і виділяється екосистемою Bambu Lab, інтеграцією з AMS 2 Pro та перевіреною надійністю, тоді як Elegoo Centauri Carbon 2 Combo пропонує багатоколірний друк за ціною близько $330–449 з системою CANVAS. Вибір залежить від бюджету, потреби в багатоколірності та переваг програмного забезпечення.
Ринок споживчих 3D-принтерів у 2026 році пропонує безліч варіантів, але два імені постійно виникають у дискусіях ентузіастів: Bambu Lab P2S і Elegoo Centauri Carbon 2. Обидва представляють CoreXY-архітектуру з високою швидкістю друку та закритими корпусами, але кожен має свою філософію дизайну, цінову політику та цільову аудиторію.
Bambu Lab P2S, анонсований у жовтні 2025 року, є повністю оновленою версією легендарної серії P1, що стала хребтом printfarm’ів по всьому світу. Цей принтер інтегрує технології з H-серії — DynaSense екструдер, Active Airflow систему, сенсорний екран 5 дюймів та ШІ-детекцію помилок.
Elegoo Centauri Carbon 2 Combo, запущений 26 січня 2026 року, позиціонується як бюджетний виклик Bambu Lab. З інтегрованою чотириколірною системою CANVAS, загартованим соплом на 350°C і ціною, що підриває ринок, він обіцяє якість друку на рівні конкурентів, що коштують удвічі-втричі більше.
У цьому огляді розглянемо обидва принтери через призму реальних специфікацій, можливостей, цінової доступності та користувацького досвіду. Який варіант підійде саме вам?
Технічні характеристики: обидва 256 кубів, різний підхід
Перше, що впадає в око при порівнянні Bambu Lab P2S і Elegoo Centauri Carbon 2 — ідентичний обсяг друку. Обидва принтери пропонують 256×256×256 мм робочої зони. Це стандартний розмір для компактних CoreXY систем, достатній для більшості домашніх і невеликих комерційних проектів.
За даними офіційної Wiki Bambu Lab, P2S має габарити 392×406×478 мм і вагу 14,9 кг. Elegoo Centauri Carbon демонструє схожі зовнішні розміри, підтверджуючи їхню спільну спрямованість на економію простору без жертви робочим обсягом.
Швидкість і прискорення
Обидва принтери досягають максимальної швидкості друку 500 мм/с, згідно з порівняльними даними з 3dprintercomparison.com. Bambu Lab P2S має максимальне прискорення 20 000 мм/с², що є стандартом для CoreXY систем верхнього рівня.
Elegoo Centauri Carbon також калібрований для роботи в «зоні комфорту» без надмірної вібрації чи видимих артефактів, як відзначив огляд на TechReviewer. Для великих проектів з багатьма інфілами Centauri Carbon може забезпечити відчутний виграш у часі порівняно з Bowden-системами чи повільнішими принтерами.
Температурні можливості
P2S підтримує максимальну температуру сопла 300°C з стандартним 0,4 мм соплом. Це достатньо для більшості філаментів, включно з ABS, PETG, TPU і легкими композитами.
Elegoo піднімає планку до 350°C завдяки загартованому сталевому соплу, яке входить у комплект Combo. Це відкриває можливості друку вуглецевих композитів, армованих скловолокном матеріалів і інженерних пластиків на вищих температурах без потреби заміни сопла.

Розмір сопла і точність друку
Обидва принтери стандартно постачаються з 0,4 мм соплом. P2S підтримує висоту шару 0,1–0,28 мм, тоді як Centauri Carbon офіційно заявляє від 0,1 мм.
Але ось де починаються відмінності. Bambu Lab P2S інтегрує систему швидкої заміни сопел з механізмом в один клік, спадком від H-серії. Це дозволяє перемикатися між соплами різного діаметра (0,2 мм для деталізації, 0,6 мм для швидкості) за лічені секунди без інструментів.
Elegoo не акцентує на аналогічній системі, але загартоване сопло в комплекті залишається перевагою для тих, хто працює з абразивними матеріалами з самого початку.
Магазин 3D техніки та комплектуючих – Easy3DPrint
Easy3DPrint пропонує рішення для 3D-друку – від принтерів до матеріалів і супутніх товарів. Це зручно, якщо потрібно швидко зорієнтуватися в асортименті і підібрати техніку під свої задачі без зайвих складнощів.
Де купити 3D принтер і комплектуючі?
В Easy3DPrint можна:
- переглянути асортимент
- перевірити наявність і ціни
- отримати консультацію
- підібрати все для роботи
👉 Зверніться до Easy3DPrint, щоб обрати техніку під свої задачі.
Ціна і комплектація: де проходить межа
Ціна — найбільш гостре питання для більшості покупців. За даними 3dprintercomparison.com, Bambu Lab P2S коштує $519. Elegoo Centauri Carbon базується на $330 за порівняльними даними.
Але важливий нюанс: Elegoo Centauri Carbon 2 Combo включає систему багатоколірного друку CANVAS. За даними Smith3D, Combo доступний за RM1,999 та визначається як $449 USD у порівняльних джерелах, що робить порівняння складнішим.
Що входить у коробку
Bambu Lab P2S постачається як самостійний принтер. Для багатоколірного друку потрібен AMS 2 Pro, який продається окремо. Офіційна ціна AMS 2 Pro не указана в доступних джерелах. Підсумкова вартість комплекту P2S + AMS 2 Pro приблизно €749 – €999.
Elegoo Centauri Carbon 2 Combo пакує чотириколірну систему CANVAS прямо в коробку за одну ціну. На відміну від конкурентів, які продають багатоколірні системи окремо, Elegoo об’єднала все за одну суму — стратегія, яку Smith3D називає «найбільш руйнівною ціновою пропозицією у споживчому 3D-друці прямо зараз».
Для тих, хто планує одноколірний друк, базовий Centauri Carbon залишається найдешевшим варіантом. Але для багатоколірності Combo пропонує значно кращу вартість.
Гарантія і підтримка
Згідно з офіційними даними Elegoo, серія Centauri має 12-місячну гарантію в США та 24 місяці в ЄС. Екструдер і printhead комплект обмежені 6 місяцями.
Bambu Lab пропонує стандартну гарантію на P2S з можливістю придбати розширену гарантію на рік за €39. Екосистема Bambu Lab має репутацію більш швидкої і доступної підтримки, що відображено в численних обговореннях спільноти.
Екосистема і програмне забезпечення: закрита проти відкритої
Тут починається філософська різниця між двома брендами. Bambu Lab побудувала інтегровану екосистему навколо своїх принтерів — Bambu Studio, власний слайсер на базі PrusaSlicer з глибокою інтеграцією хмарних функцій, live-view 1080P, ШІ-детекції помилок і бездротової передачі файлів через WiFi і LAN.
P2S оснащений 5-дюймовим сенсорним екраном з інтерфейсом другого покоління, який відображає детальну інформацію про процес друку, статус матеріалів і помилки в реальному часі.
Bambu Studio і хмарні можливості
Bambu Studio дозволяє готувати моделі, налаштовувати профілі матеріалів і відправляти завдання на друк прямо через WiFi. Інтеграція з AMS 2 Pro забезпечує автоматичний вибір кольорів, контроль вологості філаментів і навіть функцію сушіння.
За даними офіційного магазину Bambu Lab, AMS 2 Pro вводить «піонерну активну вентиляційну систему, яка сушить філамент на 30% швидше за герметичний нагрів». Електромагнітний повітряний клапан автоматично перемикається між режимами вологовидалення під час сушіння та герметизації для якісного зберігання.
Мотор PMSM прискорює подачу філаменту на 60%, за даними офіційного магазину Bambu Lab, що економить в середньому 10 хвилин на кожні 100 змін кольорів — критично для багатоколірних проектів з великою кількістю перемикань.
Відкритість Elegoo і сумісність
Elegoo Centauri Carbon підтримує USB, WiFi і LAN-підключення, але не прив’язаний до власного слайсера. Принтер сумісний з популярними слайсерами: Cura, PrusaSlicer, Simplify3D і іншими.
Для користувачів, які цінують свободу вибору інструментів, це перевага. Немає обов’язкового хмарного підключення, немає залежності від екосистеми одного виробника.
Але компромісом стає менш інтегрований досвід. Elegoo не пропонує власного ШІ-моніторингу помилок на рівні Bambu Lab, хоча базова камера і підключення через WiFi присутні.
Багатоколірний друк: AMS 2 Pro проти CANVAS
Обидва принтери підтримують багатоколірний друк, але механізми і філософії різняться.
Bambu Lab AMS 2 Pro
AMS (Automatic Material System) від Bambu Lab — одна з найбільш зрілих багатоколірних систем на ринку. Версія 2 Pro додає функцію активного сушіння, ключову для гігроскопічних матеріалів як нейлон, PETG і TPU.
Система вміщує до чотирьох котушок у одному блоці, з можливістю каскадного підключення до чотирьох AMS одночасно — загалом 16 кольорів. Кожна котушка моніториться на вологість, а під час сушіння електромагнітний клапан активно відводить вологе повітря.
Згідно з офіційною Wiki Bambu Lab, рекомендована довжина кабелю від AMS до буфера — 600 мм для оптимальної роботи, від верхньої лівої котушки до буфера — 350 мм, від нижньої лівої — 280 мм.
AMS 2 Pro підтримує живлення в режимі сушіння через 6-контактний кабель навіть коли весь принтер у режимі очікування. Під час сушіння функції друку призупиняються. Для одночасного сушіння кількох блоків AMS 2 Pro одночасно потрібні додаткові оригінальні блоки живлення Bambu Lab.
Elegoo CANVAS
CANVAS — власна система багатоколірного друку Elegoo, інтегрована в Combo-версію Centauri Carbon 2. Система вміщує чотири котушки і працює за аналогічним принципом автоматичного перемикання.
На відміну від AMS 2 Pro, CANVAS не акцентує на функціях сушіння чи вологоконтролю. Це компроміс, який знижує вартість, але може бути обмеженням для користувачів у вологому кліматі чи тих, хто працює з делікатними філаментами.
Дані від Smith3D підкреслюють швидкість перемикання кольорів і загальну якість багатоколірних відбитків. За огляди від Tom’s Hardware, TechRadar і Hackster.io описують якість друку як на рівні принтерів, що коштують у два-три рази більше, за даними Smith3D.
Який варіант для кого
AMS 2 Pro — вибір для професіоналів, printfarm’ів і тих, хто працює з широким спектром матеріалів, включно з делікатними. Інтеграція з екосистемою Bambu Lab забезпечує автоматичний вибір котушок, моніторинг залишку філаменту, контроль вологості і безшовну передачу завдань.
CANVAS підходить ентузіастам і початківцям, які хочуть багатоколірності з мінімальними інвестиціями. Відсутність сушіння можна компенсувати зовнішнім dryer’ом за потреби, а базова функціональність залишається достатньою для більшості домашніх проектів.
Якість друку і надійність: що кажуть реальні користувачі
Дискусії на Reddit і огляди від спільноти підкреслюють ключові відмінності в досвіді використання.
Bambu Lab P2S: перевірена надійність
P2S спадкує репутацію серії P1, що стала «хребтом printfarm’ів по всьому світу», згідно з офіційним блогом Bambu Lab. Повна переробка з нуля інтегрує технології з H2D і H2S моделей: DynaSense екструдер, компенсацію швидкості потоку і адаптивний обдув.
Active Airflow система автоматично регулює охолодження залежно від матеріалу і швидкості друку, що критично для складних геометрій і навісних елементів.
P2S оснащений AI-детекцією помилок та live-view 1080P камерою для моніторингу — функція, що може врятувати години часу і витратні матеріали.
Elegoo Centauri Carbon: конкурентна якість за нижчою ціною
Огляд на TechReviewer (опублікований у листопаді 2025) оцінює Elegoo Centauri Carbon на 8,6/10, відзначаючи «швидкий CoreXY привід і легке налаштування з коробки». Принтер «залишається у своїй зоні комфорту без надмірної вібрації чи видимих артефактів».
Огляди від Tom’s Hardware, TechRadar і Hackster.io описують якість друку як на рівні принтерів, що коштують у два-три рази більше, за даними Smith3D.
Спільнота Reddit неодноразово обговорює вибір між Bambu і Elegoo. Загальний висновок: P2S для тих, хто цінує час, інтеграцію і підтримку; Centauri Carbon для тих, хто готовий інвестувати час у налаштування заради економії.
Енергоспоживання: наскільки економічні ці монстри
Потужні принтери споживають електроенергію, особливо при роботі з високотемпературними матеріалами і великими обсягами друку.
За даними офіційної Wiki Bambu Lab, P2S має такі показники:
- Максимальна потужність: 1200 Вт при 220 В, 1000 Вт при 110 В
- Стабільна потужність (PLA): 200 Вт при 220 В, 100 Вт при 110 В
- Режим очікування (офлайн): 7,3–7,8 Вт
- Режим очікування (WiFi): 7,8–8,2 Вт
Elegoo офіційно не публікує детальних даних по споживанню, але CoreXY системи з аналогічними характеристиками зазвичай демонструють схожі показники.
Важливо розуміти: режим очікування споживає мізерну кількість енергії, але активний друк на максимальних температурах і швидкостях може тимчасово споживати до 1+ кВт. Для printfarm’ів і активних користувачів це може помітно вплинути на рахунки за електроенергію.
Рівень шуму: чи можна спати поруч
Рівень шуму критичний для домашніх користувачів, особливо при розміщенні принтера в житловому приміщенні.
P2S у «Silent Mode» працює нижче 50 децибел на відстані 1 метра, згідно з офіційною Wiki. Це тихіше за звичайну розмову і порівнянно з роботою холодильника.
Elegoo Centauri Carbon також позиціонується як «тихіший» принтер, хоча точні дані виробника варіюються. Огляди підтверджують, що закритий корпус і CoreXY архітектура обох принтерів значно знижують шум порівняно з відкритими Cartesian моделями.
Користувацький досвід: від розпакування до першого друку
Перші години з новим принтером визначають загальне враження. Обидва виробники акцентують на легкості початку роботи, але підходи різняться.
Bambu Lab P2S: plug-and-play максимум
P2S постачається майже повністю зібраним. Після розпакування потрібно лише підключити кабелі, встановити стіл, завантажити філамент і пройти автоматичне калібрування через сенсорний екран.
Інтеграція Bambu Studio дозволяє завантажити готову модель, вибрати профіль матеріалу зі списку і надіслати завдання на друк через WiFi за хвилини. Жодного редагування G-коду, жодних експериментів з температурою чи швидкістю — профілі матеріалів відточені заводом.
Для багатоколірного друку з AMS 2 Pro процес так само простий: підключити кабелі, завантажити котушки, обрати кольори в Bambu Studio і запустити друк. Система автоматично керує перемиканнями, очищенням сопла і генерацією tower’ів.
Elegoo Centauri Carbon: plug-and-play з нюансами
Elegoo також пропонує легке початкове налаштування. Принтер підтримує автоматичне калібрування столу і базову підготовку через вбудоване меню.
Але для досягнення оптимальних результатів користувачі часто повідомляють про потребу ручної настройки профілів у Cura чи PrusaSlicer. Це не критично для досвідчених користувачів, але може бути бар’єром для новачків.
CANVAS система в Combo-версії також вимагає базового розуміння багатоколірного друку: налаштування purge tower’ів, мінімізації витрат філаменту на перемикання і керування кольоровими переходами.
Переваги та недоліки: стислий огляд
| Модель | Переваги | Недоліки |
|---|---|---|
| Bambu Lab P2S | • Інтегрована екосистема | |
| • ШІ-детекція помилок |
• AMS 2 Pro з сушінням
• Перевірена надійність
• Швидка підтримка
• Система швидкої заміни сопел
| • Висока ціна (особливо з AMS)
• Залежність від екосистеми
• Обмежена відкритість
| | Elegoo Centauri Carbon 2 Combo | • Низька ціна (включно з CANVAS)
• Багатоколірність з коробки
• 350°C сопло в комплекті
• Відкрита сумісність зі слайсерами
• Висока якість друку
| • Менш інтегрована екосистема
• Відсутність сушіння в CANVAS
• Потреба ручного налаштування
• Менш зріла підтримка
|
Для кого який принтер: сценарії застосування
Вибір між Bambu Lab P2S і Elegoo Centauri Carbon 2 залежить не стільки від «який кращий», скільки від «який підходить саме вам».
Обирайте Bambu Lab P2S, якщо:
- Час дорожчий за гроші — ви хочете plug-and-play досвід без налаштувань
- Плануєте активний багатоколірний друк з делікатними матеріалами
- Потрібна надійна підтримка і зріла екосистема
- Працюєте з printfarm’ом чи комерційним виробництвом
- Цінуєте інтеграцію з хмарою, ШІ-моніторинг і віддалене керування
Обирайте Elegoo Centauri Carbon 2 Combo, якщо:
- Бюджет обмежений, але потрібна багатоколірність
- Готові інвестувати час у налаштування для досягнення оптимального результату
- Цінуєте свободу вибору слайсерів і відкритість
- Працюєте з інженерними матеріалами високої температури
- Шукаєте найкращу ціну/функціональність на ринку
Обирайте базовий Elegoo Centauri Carbon, якщо:
- Потрібен швидкий CoreXY принтер без багатоколірності
- Максимально обмежений бюджет
- Плануєте одноколірні функціональні деталі, прототипи чи великі обсяги
Альтернативи: що ще розглянути
Ринок 2026 року пропонує безліч варіантів. Якщо ні P2S, ні Centauri Carbon 2 не відповідають вашим потребам, розгляньте:
Bambu Lab X1 Carbon
Флагман Bambu Lab з двома соплами, автоматичним калібруванням тиску, LiDAR-сканером і ще більш просунутими можливостями. Вища ціна, але топова якість і функціональність.
Creality K1 / K1C
Бюджетний CoreXY конкурент з високою швидкістю. K1C додає закритий корпус і покращену систему охолодження. Менш інтегрована екосистема, але доступна ціна.
Qidi Q1 Pro / Q2
Китайський виробник з фокусом на інженерні матеріали. Висока максимальна температура, закрита камера з підігрівом, підтримка армованих композитів. Дорожчий за Elegoo, але дешевший за Bambu топ-моделі.
Anycubic Kobra 3 Combo
Альтернатива з багатоколірною системою. Конкурентна ціна, але менш зрілі профілі матеріалів і екосистема порівняно з Bambu чи навіть Elegoo.
Майбутнє обох принтерів: оновлення та підтримка
Bambu Lab має репутацію активної підтримки своїх продуктів через оновлення прошивки і Bambu Studio. P2S, як найновіша модель, отримуватиме пріоритетні оновлення, нові профілі матеріалів і функції протягом років.
Elegoo активно випускає оновлення прошивки, проте темп та обсяг підтримки менш передбачувані порівняно з Bambu Lab. Спільнота користувачів активно створює кастомні профілі і модифікації, що компенсує менш активну офіційну підтримку.
Важливе питання: довговічність екосистеми. Bambu Lab вже довела, що серія P1 підтримується роками з регулярними оновленнями. Elegoo активно випускає оновлення прошивки, але темп та обсяг підтримки менш передбачувані порівняно з Bambu Lab.
Висновок: який вибрати у 2026 році
Bambu Lab P2S і Elegoo Centauri Carbon 2 — обидва топові CoreXY принтери з однаковим обсягом друку, швидкістю і закритими корпусами. Але філософії різняться кардинально.
P2S — вибір для тих, хто цінує інтегровану екосистему, надійність і професійний досвід. Висока ціна компенсується бездоганною роботою, активною підтримкою, ШІ-функціями і зрілою багатоколірною системою AMS 2 Pro з сушінням. Це принтер для printfarm’ів, професіоналів і користувачів, яким час дорожчий за гроші.
Elegoo Centauri Carbon 2 Combo — найкраща цінова пропозиція для багатоколірного друку в 2026 році. За $449 ви отримуєте повний пакет: швидкий CoreXY, CANVAS систему, загартоване сопло 350°C і якість друку, що конкурує з набагато дорожчими моделями. Компромісом стає менш інтегрована екосистема і потреба інвестувати час у налаштування.
Базовий Centauri Carbon за $330 залишається найдоступнішим входом у світ швидкого CoreXY друку для одноколірних проектів.
Обидва принтери заслуговують уваги. Вибір залежить від пріоритетів: інтеграція і підтримка проти бюджету і відкритості. Немає «неправильного» вибору — тільки той, що краще відповідає вашим потребам.