Зміст 14
- Спільна платформа: що об’єднує P1P і P1S
- Ключові відмінності в конструкції
- Оберіть 3D принтер і все необхідне в Easy3DPrint
- Підтримувані матеріали і сценарії використання
- Швидкість друку і якість
- Ціноутворення і співвідношення ціна-якість
- Сумісність з AMS і багатокольоровий друк
- Програмне забезпечення і підключення
- Обслуговування і модифікації
- Порівняльна таблиця специфікацій
- Реальний досвід користувачів
- Альтернативи і конкуренти
- Часті питання (FAQ)
- Висновок: який принтер обрати?
Коротко: Bambu Lab P1P і P1S – це швидкі CoreXY 3D-принтери з однаковим об’ємом друку 256×256×256 мм і швидкістю до 500 мм/с. Головна відмінність: P1P має відкритий корпус, а P1S – повністю закритий з активним контролем вентиляції, карбоновим фільтром і підтримкою інженерних матеріалів. P1S коштує дорожче, але забезпечує стабільніші результати при друку ABS, ASA, PC і нейлону завдяки регульованій температурі камери.
Вибір між Bambu Lab P1P і P1S часто ставить в глухий кут навіть досвідчених користувачів. Обидва принтери побудовані на одній платформі, успадкованій від флагманського X1, і мають репутацію швидких та надійних машин.
Але одна модель коштує помітно менше, а друга пропонує закритий корпус і розширені можливості. Які компроміси доведеться прийняти? І чи варта різниця в ціні додаткових можливостей P1S?
У цьому огляді ми детально розглянемо технічні характеристики, конструктивні відмінності, підтримувані матеріали, швидкість друку і реальні сценарії використання обох моделей.
Спільна платформа: що об’єднує P1P і P1S
Обидві моделі побудовані на архітектурі CoreXY і діляться більшістю компонентів з X1 Carbon. Це означає перевірену надійність, швидкість і сумісність з екосистемою Bambu Lab.
Згідно з офіційними специфікаціями, P1P і P1S мають ідентичний об’єм друку 256 x 256 x 256 мм³. Максимальна швидкість руху голови досягає 500 мм/с, прискорення – 20 м/с². Обидва оснащені цільнометалевим хотендом з максимальною температурою 300 ℃ і підігрівом столу до 100 ℃.
Обидві моделі мають камеру моніторингу з роздільною здатністю 1280 x 720. Автоматичне калібрування столу, система компенсації вібрацій і підтримка Bambu Studio – все це працює однаково добре на P1P і P1S.
Час налаштування від розпакування до першого друку становить приблизно 15 хвилин для обох принтерів.
Ключові відмінності в конструкції
Найочевидніша різниця – корпус. P1P має відкриту рамну конструкцію, тоді як P1S отримав повністю закритий корпус з пластику та скла.
Ця відмінність впливає не лише на естетику. Закритий корпус P1S створює контрольоване середовище друку з регульованою температурою камери, що критично важливо для інженерних матеріалів.
Система вентиляції
P1S оснащений трьома закритими петлями контролю вентиляторів: для плати управління, регулювання температури камери і допоміжного охолодження деталей. На P1P ці вентилятори опціональні або відсутні.
Карбоновий фільтр встановлений на P1S як стандартна опція, зменшуючи запахи при друку ABS, ASA і нейлону. Для P1P фільтрація – опціональний апгрейд.
Фізичні параметри і вага
P1S має габарити 389 x 389 x 458 мм³ і важить 12.95 кг нетто. Габарити P1P слід уточнити в офіційних специфікаціях, оскільки в наявних джерелах вони не вказані – через стінки корпусу, вага 12.95 кг нетто (17.60 кг брутто).
Додаткова вага P1S забезпечує стабільність і меншу вібрацію під час високошвидкісного друку, хоча обидві моделі добре демпфують коливання.


Оберіть 3D принтер і все необхідне в Easy3DPrint
Easy3DPrint має окремий магазин 3D-техніки, де зібрані принтери, матеріали та комплектуючі для різних задач.
Це зручно, якщо ви вже порівнюєте варіанти перед покупкою і хочете швидко знайти все в одному місці. Також можна отримати консультацію, щоб не помилитися з вибором.
Де купити 3D принтер і матеріали?
В Easy3DPrint можна:
- переглянути доступні моделі
- уточнити наявність і ціни
- отримати консультацію
- підібрати комплект для старту
👉 Зверніться до Easy3DPrint, щоб швидко підібрати все для 3D друку.
Підтримувані матеріали і сценарії використання
Обидва принтери друкують PLA, PETG, TPU і композитні матеріали на основі PLA (деревина, метал, камінь). Різниця проявляється при роботі з високотемпературними і капризними філаментами.
Згідно з офіційним посібником Bambu Lab, для ABS, ASA, PC, PA і армованих матеріалів (ABS-GF, PC-CF, PA-CF, PA6-CF, PAHT-CF) рекомендуються принтери закритого типу з підтримкою високої температури столу і камери. P1S ідеально відповідає цим вимогам.
P1P технічно здатний друкувати інженерні матеріали, якщо користувач встановить боковини для утримання тепла. Але це не офіційна конфігурація, і результати будуть менш передбачуваними через відсутність активного контролю температури.
Рекомендації щодо матеріалів
Для P1P найкраще підходять PLA, PETG, TPU і композити. Якщо переважно друкуєте декоративні моделі, прототипи з PLA або функціональні деталі з PETG – P1P забезпечить чудові результати за нижчу ціну.
P1S розкривається при роботі з ABS, ASA, поліカрбонатом і армованими нейлонами. Закрита камера запобігає деформації, фільтр поглинає неприємні запахи, а контрольована вентиляція підтримує оптимальну температуру протягом усього друку.
| Матеріал | P1P | P1S | Примітки |
|---|---|---|---|
| PLA | Відмінно | Відмінно | Обидві моделі справляються ідеально |
| PETG | Відмінно | Відмінно | Відкрита і закрита конфігурація однаково ефективні |
| TPU | Добре | Добре | Швидкість друку слід знизити для гнучких матеріалів |
| ABS | Можливо* | Відмінно | *P1P потребує модів для утримання тепла |
| ASA | Можливо* | Відмінно | Стабільність на P1S значно вища |
| PC | Не рекомендується | Добре | Висока температура камери критична |
| PA (Nylon) | Не рекомендується | Добре | Вимагає контролю вологості і температури |
| Армовані CF/GF | Не рекомендується | Відмінно | P1S з загартованим соплом – оптимальний вибір |
Швидкість друку і якість
Обидва принтери використовують однакову кінематику CoreXY, що забезпечує швидкість до 500 мм/с і прискорення 20 м/с². У реальних умовах більшість друків виконуються зі швидкістю 200–300 мм/с для балансу між швидкістю і якістю.
Система компенсації резонансів і вібрацій працює однаково на обох моделях. Якість поверхні, точність розмірів і відтворюваність геометрії ідентичні при друку тих самих матеріалів у схожих умовах.
Різниця проявляється в стабільності. P1S з закритим корпусом менше схильний до впливу змін температури в приміщенні, протягів повітря і коливань вологості. Це важливо для довгих друків (8+ годин), де навіть невелика зміна умов може призвести до розшарування або деформації.
Tom’s Hardware присвоїв P1S оцінку 4.5 з 5 зірок і позначку “Editors Choice” і позначку “Editor’s Choice”, відзначивши стабільність і універсальність моделі.
Ціноутворення і співвідношення ціна-якість
Станом на червень 2025 року, за даними Tom’s Hardware, Bambu Lab P1S коштував $699 у США (знижено з $899). Ціна P1P зазвичай на $150–200 нижча, хоча точні актуальні ціни варто уточнювати на офіційному сайті Bambu Lab, оскільки вони змінюються залежно від регіону та акцій.
У Європі P1S стартує від €749 (базова ціна може змінюватися залежно від місця доставки і ПДВ). За даними Tom’s Hardware (жовтень 2025), P2S Combo з AMS 2 Pro коштує $799, що на $250 більше, ніж базовий P2S ($549), але дає можливість багатокольорового і багатоматеріального друку.
Чи варта P1S доплати? Залежить від сценарію використання.
Коли обрати P1P
P1P – розумний вибір для тих, хто переважно друкує PLA, PETG і декоративні моделі. Якщо ви працюєте в добре вентильованому приміщенні, не плануєте друкувати ABS або нейлон і шукаєте максимальну швидкість за розумну ціну – P1P забезпечить відмінне співвідношення ціна-якість.
Відкрита конструкція також спрощує доступ до друку в процесі, дозволяє швидше охолодити деталь після завершення і полегшує заміну компонентів.
Коли обрати P1S
P1S виправданий для користувачів, яким потрібна універсальність. Закритий корпус дозволяє друкувати практично будь-який матеріал, від простого PLA до армованого поліаміду. Фільтр знижує запахи – важливо для домашніх майстерень і офісів.
Якщо ви плануєте розширювати палітру матеріалів, друкувати функціональні деталі для інженерних застосувань або працюєте в приміщенні з нестабільною температурою – доплата за P1S окупиться стабільністю і можливостями.
Сумісність з AMS і багатокольоровий друк
Обидві моделі підтримують систему автоматичної подачі матеріалу (AMS). P1S офіційно сумісний з AMS 2 Pro, що дозволяє підключити до чотирьох блоків AMS одночасно – до 16 котушок філаменту.
P1P також працює з AMS, хоча офіційні специфікації рекомендують використовувати його переважно з матеріалами, які не вимагають закритої камери. При багатокольоровому друку ABS на P1P можуть виникати проблеми з деформацією через відкритий корпус.
AMS 2 Pro включає вдосконалену систему виявлення філаменту, зниження вологості і швидшу зміну кольорів. Для користувачів, які планують регулярний багатокольоровий друк, комбо-комплект P1S + AMS 2 Pro забезпечує оптимальну інтеграцію.
Програмне забезпечення і підключення
Обидва принтери використовують Bambu Studio – безкоштовний слайсер на базі PrusaSlicer з вбудованими профілями для всіх офіційних філаментів Bambu Lab. Інтеграція з хмарною платформою Bambu Handy дозволяє віддалено моніторити друки, отримувати сповіщення і керувати чергою завдань.
Підключення через Wi-Fi, Ethernet і microSD підтримуються обома моделями. Камера моніторингу з роздільною здатністю 1280 x 720 транслює відео в реальному часі, хоча частота кадрів 0.5 fps обмежує плавність зображення.
Прошивка оновлюється через Bambu Studio або мобільний додаток. Bambu Lab регулярно випускає оновлення з виправленнями помилок і новими функціями, які доступні для всієї лінійки P-серії.
Обслуговування і модифікації
P1P і P1S діляться більшістю компонентів, що спрощує обслуговування. Заміна сопла, ремонт екструдера і калібрування виконуються ідентично.
P1P має перевагу в доступності: відкрита конструкція дозволяє швидше дістатися до ременів, двигунів і проводки. Спільнота створила багато модифікацій панелей для P1P, які можна друкувати самостійно.
P1S вимагає частіше міняти карбоновий фільтр (кожні 3–6 місяців залежно від інтенсивності друку інженерних матеріалів). Фільтри доступні в офіційному магазині Bambu Lab.
Запасні частини
Bambu Lab пропонує широкий асортимент запчастин: сопла, термопари, тефлонові трубки, ремені, двигуни. Час доставки варіюється залежно від регіону, але основні компоненти зазвичай доступні на складі.
Сумісність компонентів з X1 означає, що третього боку виробники також випускають деталі для P-серії, розширюючи доступність і знижуючи вартість обслуговування.
Порівняльна таблиця специфікацій
| Характеристика | Bambu Lab P1P | Bambu Lab P1S |
|---|---|---|
| Об’єм друку (Ш×Г×В) | 256 × 256 × 256 мм³ | 256 × 256 × 256 мм³ |
| Корпус | Відкрита рама | Закритий (пластик і скло) |
| Максимальна швидкість | 500 мм/с | 500 мм/с |
| Максимальне прискорення | 20 м/с² | 20 м/с² |
| Температура хотенда | До 300 ℃ | До 300 ℃ |
| Температура столу | До 100 ℃ | До 100 ℃ |
| Контроль вентиляції | Опціональний | Закрита петля |
| Фільтр | Опціональний | Карбоновий фільтр |
| Вага нетто | 9.65 кг | 12.95 кг |
| Габарити (Ш×Г×В) | 386 × 389 × 458 мм³ | 389 × 389 × 458 мм³ |
| Камера моніторингу | 1280×720, 0.5 fps | 1280×720, 0.5 fps |
| Час налаштування | ~15 хвилин | ~15 хвилин |
| Електроживлення | 1000 W @220 V, 350W @110V | 1000 W @220 V, 350W @110V |
Реальний досвід користувачів
Обговорення в спільноті Bambu Lab на форумі показують, що користувачі P1P високо цінують співвідношення ціна-якість і швидкість налаштування. Багато хто купує P1P як перший швидкісний принтер і згодом модифікує його боковими панелями для друку ABS.
Власники P1S часто відзначають зручність закритої конструкції для домашнього використання – менше пилу, тихіший друк через додаткову ізоляцію і відсутність запахів завдяки фільтру. Інженери та малий бізнес вибирають P1S за можливість друкувати армовані матеріали без необхідності інвестувати в дорожчі промислові моделі.
Скарги рідкісні, але деякі користувачі відзначають, що частота оновлення камери можна покращити для плавнішого спостереження. Також виникають питання щодо доступності запчастин у віддалених регіонах, хоча ситуація покращується з розширенням дилерської мережі.
Альтернативи і конкуренти
На ринку швидкісних 3D-принтерів P1P і P1S конкурують з Creality K1, AnkerMake M5 і Prusa MK4. Кожен має свої переваги.
Creality K1 пропонує схожу швидкість і закритий корпус за конкурентною ціною, але екосистема Bambu Lab (профілі матеріалів, інтеграція з AMS, Bambu Studio) часто перевершує конкурентів за зручністю.
Prusa MK4 має репутацію надійності і відкритого коду, але швидкість друку нижча, а ціна вища за P1S.
Tom’s Hardware включив P1S у список найкращих багатокольорових принтерів, відзначивши баланс між швидкістю, якістю і доступністю.
Часті питання (FAQ)
Висновок: який принтер обрати?
Вибір між Bambu Lab P1P і P1S зводиться до пріоритетів і бюджету.
P1P – відмінний вибір для початківців, ентузіастів і тих, хто переважно працює з PLA і PETG. Відкрита конструкція спрощує доступ, нижча ціна робить принтер доступнішим, а швидкість і якість залишаються на рівні дорожчих моделей.
P1S виправданий для користувачів, яким потрібна універсальність і можливість друкувати інженерні матеріали. Закритий корпус, активний контроль вентиляції і карбоновий фільтр забезпечують стабільні результати з ABS, ASA, поліカрбонатом і армованими філаментами. Доплата окупається розширеними можливостями і зручністю використання в домашніх умовах.
Обидві моделі побудовані на перевіреній платформі, діляться компонентами і програмним забезпеченням, що гарантує надійність і підтримку екосистеми Bambu Lab.