Адитивні технології

Адитивне виробництво – це виготовлення деталей, яке бере за основу покрокове додавання складових на плоску або осьову основу. У найменуванні «адитивність» лежить основний принцип цього процесу. Цей варіант виготовлення ще називають «вирощуванням» через те, що виріб виробляється по шарах.

Адитивні технології є одним з найбільш сучасних і швидко розвиваються в промисловій сфері. Ринок адитивних технологій зростає на 30 відсотків щороку і, за свідченнями фахівців, розвиватиметься ще щонайменше п’ять років. Звичайно, на ринку праці користуються великим попитом майстра, які розуміють, на що здатні і які мають обмеження адитивні технології.

Використання 3Д-принтерів разом з комп’ютерним інжинірингом дає можливість зменшити вагу виробів, з’єднати кілька елементів в одну, створити перший зоровий макет, функціональний прототип або обладнання для швидкого збирання, а не очікувати довгих результатів. Розуміння адитивних технологій та можливість їх правильно використовувати дає велику перевагу у роботі інженерів.

Так, мета адитивного виготовлення. – Додавання, а не віднімання. Якщо при звичайному виготовленні спершу є заготівля, від якої далі забирається все зайве, то при адитивних технологіях об’єкт виготовляється з нічого, а якщо бути точнішими, з розхідників. Наприклад, в домашніх 3Д-принтерах – це певний дріт із пластику. Однак, із пластикових матеріалів можна зробити лише не дуже міцні об’єкти. Порівняно недавно в 3Д-індустрії стартувала нова епоха – друк з металу. Ця техніка адитивного виготовлення вважається основою революції, що відбулася в промисловості.

Переваги адитивних технологій

  1. Удосконалені властивості готових продуктів. Внаслідок розробки шарів, вироби мають індивідуальний комплект властивостей. Наприклад, при виробництві на металевому 3Д-принтері, комплектуючі з механіки, щільності та іншим характеристикам виходять краще за свої аналоги, які створюються внаслідок лиття або механічного впливу.
  2. Сильна економія матеріалів. Адитивні технології застосовують сировину практично без відходів, той обсяг, який необхідний виготовлення об’єкта. У той же час інші варіанти виробництва можуть використовувати на 80-85% більше необхідної кількості.
  3. Можливість створення деталей зі складною геометрією. Принтер для адитивних технологій дає можливість створювати деталі, які не вдасться зробити іншим способом. Наприклад, це може бути деталь усередині іншої деталі. Або досить складні охолоджувальні системи на підставі сітчастих конструкцій (цього не вдасться домогтися за допомогою лиття або штампування).
  4. Зручність виготовлення та швидкість обміну даними. Не потрібно креслити, робити якісь вимірювання та великі зразки. Адитивні технології дають можливість зробити на комп’ютері модель необхідного предмета, яку реально відправити за пару хвилин у іншу країну, і відразу запустити виготовлення.

Процеси

Адитивне виробництво налічує кілька процесів. Пошарове виробництво може відбуватися за допомогою:

  • екструзії;
  • розбризкування;
  • ультрафіолетового затвердіння;
  • ламінування;
  • сплавлення матеріалів.

Області використання адитивних технологій

Адитивні технології застосовуються для створення фізичних об’єктів, прототипів, копій, інструментарій. Щоб розробити деталі із біоматеріалів застосовується пластикова маса, метали, кераміка, скло та композити.

Така робота організована на розробці невеликих горизонтальних шарів з 3Д-копій, які виробляються системами автоматичного проектування та тривимірних сканерів.

Компанії, що створюють проекти та займаються виробництвом, використовують такі технології для створення предметів у різних сферах діяльності. Адитивні технології полегшують та роблять швидше процес створення продукту. Підприємства використовують адитивні технології, бажаючи мінімізувати час виготовлення, збільшити якість товарів та зменшити витрати.  Також 3Д-друк дає можливість компаніям швидше зорово виявити. ймовірність виробництва товарів з дефектами або неякісної продукції. Крім цього, створюються методики, процеси та системи для створення оснащення.

Тривимірний друк широко застосовується для покращення якості оснастки для лиття під тиском. У окремих сферах адитивне виробництво використовують із отримання результатів, які можна отримати при застосуванні інших верстатів. В інших сферах адитивні технології застосовуються для створення різного інструментарію для виробництва та складання, наприклад затискачів, кріплень, шаблонів та напрямних для свердління та різання.

Тривимірний друк дуже впливає виготовлення маси виробів. Компанії — великі і маленькі — з великим успіхом використовують технології виготовлення готових деталей. Як кажуть фахівці, пряме виробництво буде найбільшою сферою використання адитивних технологій. Ця технологія вплине на виготовлення набагато більше, ніж інші, звичні для всіх методи.

Сфера з неймовірною швидкістю розвивається, з’являються інноваційні методи, технології, матеріали, прикладні завдання та моделі бізнесу. Стає ширше географія та галузь промислового використання адитивних технологій. Це виробництво вже встигло проявити себе і показало великий вплив на розвиток областей проектування та виробництва, надалі роль АП зростатиме далі.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]